Desenli Bant ve Cam Kavanozla Mumluk Yapımı

Desenli Bant ve Cam Kavanozla Mumluk Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Desenli bant ve cam kavanozla mumluk yapımı evde keyif alarak yapabileceğiniz bir kendin yap uygulamasıdır.  Günümüzde dekoratif mumluk kullanımı çok yaygın olduğu için biz de bugün sizlerle evde mumluk yapabileceğiniz çok pratik bir uygulama paylaşmak istiyoruz.  Bu uygulama sayesinde evinizin mutfağında atılmayı bekleyen cam kavanozların da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Boyamakla uğraşmadan kolay bir şekilde cam nesneleri süslemek isterseniz bu uygulamayı deneyebilirsiniz. Evde kolay bir şekilde mumluk yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapım aşamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane cam kavanoz
  • Desenli bant
  • Makas
  • 1 tane tealight mum

Bu uygulamanın yapımında her türlü cam kavanozu kullanabilirsiniz.

Desenli Bant ve Kavanoz ile Nasıl Mumluk Yapılır?

Cam kavanozla mumluk yapmak çok kolay bir uygulamadır. Uygulamayı yapmaya başlamadan önce cam kavanozun üzerinde yapışkanlı kağıt varsa bunu dikkatli bir şekilde çıkarın. Sonrasında aşağıdaki adımları uygulayarak çok güzel bir dekoratif mumluk yapabilirsiniz.

  • Desenli banttan uzun bir parça kesin. Bu kestiğiniz parçayı kavanoza boylamasına yapıştırın. Bantın fazlalığını makas ile kestikten sonra ucunu alt tarafa güzelce tutturun.
  • Bu şekilde kavanozun üzerini desenli bant şeritleri ile kaplayarak dekoratif mumluk yapımını tamamlayabilirsiniz.
  • Uygulamayı yaparken cam kavanozun üzerini tamamen desenli bant ile kaplayabilir ya da aralarda boşluk bırakabilirsiniz.
  • Tüm bu aşamaların ardından mumluğun içine tealight mum koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde kısa süre içerisinde tasarımı size ait çok güzel bir mumluğa sahip olabilirsiniz. Mumluğu yaparken tüm şeritleri aynı desende banttan yapabilir ya da her şerit için farklı desende bant kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada bant kavanozun üzerine boylamasına yapıştırılmış. Siz isterseniz farklı tasarımlar da oluşturabilirsiniz. Banttan şeritler yapmak yerine küçük parçalar keserek bunları farklı şekillerde de yapıştırmanız mümkün. Evde kullanmadığınız cam bardaklar varsa bunlara da aynı uygulamayı yaparak çok güzel vazolar yapılabilir. Siz de evde kolay bir kendin yap uygulaması denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız görselden ilham alabilirsiniz. Aynı yöntemi tüm cam nesneleri süslemek için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Desenli Bant ve Cam Kavanozla Mumluk Yapımı
Desenli Bant ve Cam Kavanozla Mumluk Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial