Desenli Bant ile Telefon Kapağı Süsleme

Desenli Bant ile Telefon Kapağı Süsleme
Sosyal medyada paylaş

Desenli bant ile telefon kapağı süsleme evde çok kolay yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması olarak dikkatinizi çekebilir. Desenli bantlar yapışkanlı arka yüzeyleri nedeni ile süsleme yapmak için ideal bir malzemedir. Birçok dekoratif ürün yapımı ve kendin yap çalışmasında da bu bantlardan kullanılır. Bu desenli bantlar şık görünümleri nedeni ile telefon kapağı süslemesinde de işinize yarayabilir. Eskiyen ya da sade görünümlü telefon kapaklarını süslemek için farklı çalışmalar yapılmaktadır. Bu konudaki örnekleri daha önceden sizlerle paylaşmıştık. Bugün de desenli bant ile telefon kapağı süsleyebileceğiniz çok keyifli bir uygulama paylaşmak istiyoruz. Evde telefon kapağı yenilemek isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Telefon kapağı
  • Desenli bant
  • Makas

Desenli Bant ile Telefon Kapağı Nasıl Süslenir?

Telefon kapağı süslemek için uygulayabileceğiniz en kolay yöntemlerden birisi desenli bant kullanmaktır. Kırtasiyelerde ve hobi malzemeleri satan yerlerde bu bantlardan bulabilirsiniz. Uygulamayı yapmak için aynı desende bant kullanabileceğiniz gibi farklı desende bant da kullanmanız mümkün. Nasıl bir tasarım yapacağınıza karar verdikten sonra aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • İlk olarak süsleme yapacağınız telefon kapağını güzelce silerek temizleyin.
  • Sonrasında desenli banttan bir parça kesin ve bunu telefon kapağının üst tarafına yapıştırın. Kenardaki fazlalıklarını makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Bu şekilde kapağın her yerini desenli bant ile kapladıktan sonra yeni telefon kapağınızı hemen kullanamaya başlayabilirsiniz.
  • Bantları telefon kapağına şeritler halinde yapıştırabileceğiniz gibi isterseniz bunları makas ile küçük parçalar halinde kesip yapıştırarak da farklı bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Bu çok kolay uygulama sayesinde siz de evde telefonunuzun kapağını yeniden tasarlayabilirsiniz. İsterseniz telefon kapağı süslemesi için desenli bant yerine düz renk bantlardan da kullanmanız mümkün. Desenli bantlar sayesinde boyama ya da yapıştırma yapmakla uğraşmadan çok kolay bir şekilde süsleme yapabilirsiniz. Kendinizin ya da sevdiklerinizin eskiyen telefon kapaklarını yenilemek isterseniz uygun renk ve desende bant alarak bunu evde rahatlıkla yapmanız mümkün. Bu keyifli kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda, desenli bant ile telefon kapağı süsleme resimli anlatım paylaşıyoruz. İsteyenler hemen uygulamayı yapmaya başlayabilirler.

Desenli Bant ile Telefon Kapağı Süsleme
Desenli Bant ile Telefon Kapağı Süsleme

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial