Desenli Bant ile Tahta Kaşık Çatal Süslemek

Desenli Bant ile Tahta Kaşık Çatal Süslemek
Sosyal medyada paylaş

Desenli bant ile tahta kaşık çatal süslemek evde keyifli bir hobi çalışması yapmak isteyenlerin ilgisini çekebilir. Yemek yapmak için kullanılan tahta kaşıkların küçük boyları da bulunmaktadır. Bu küçük kaşık ve çatallar farklı şekillerde süslenerek mutfakta güzel bir dekor ürünü olarak kullanılabilir. Bu tür uygulamalardan bazı örnekleri daha önceden sizlerle paylaşmıştık. Tahta kaşık ve çatalları boyayarak, bunların üzerine parlak taşlar yapıştırarak ya da az sonra bahsedeceğimiz pratik yöntemi uygulayarak çok güzel süslemeler yapmanız mümkün. Siz de evde tahta kaşık ve çatal süslemesi yapmak isterseniz gerekli malzelerin listesini ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Desenli bant
  • Makas
  • Küçük tahta kaşık ve çatallar

Uygulamanın yapımında aynı ya da farklı desenlerde bantlar kullanabilirsiniz. Tahta kaşık ve çatalları hobi malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz.

Tahta Kaşık ve Çatallar Desenli Bantla Nasıl Süslenir?

Evde tahta kaşık ve çatal süslemek için desenli bant kullanıldığı için ayrıca boyama ve yapıştırma yapmaya gerek yoktur. Biraz dikkat ve özenle siz de harika tasarımlara imza atabilirsiniz. Tahta kaşık ve çatal süslemesi yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterli.

  • Uygulama öncesinde nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermelisiniz. Süsleme yapmak için tahta kaşık ve çatalların sap kısımlarına desenli bant yapıştırılmaktadır.
  • Desenli bantın ucunu açın ve tahta kaşığın alt tarafından en üste kadar yapıştırın. Uç kısmını makasla kesin. İsterseniz bantı sapın yarısına kadar yapıştırıp kesebilirsiniz.
  • Desenli bantı yapıştırırken arada hava kabarcığı kalmamasına dikkat etmelisiniz. Bu konuda özenli davranırsanız kaşığın sapında harika bir desen oluşturabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde istediğiniz kadar tahta kaşık ve çatalı kısa sürede süsleyebilirsiniz. Süslediğiniz bu dekoratif kaşık ve çatalları kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Bu tür süslemeler için çiçek ya da puantiye desenli bantları tercih edebilirsiniz. Desenli bant ile süslediğiniz kaşık ve çatalların üst tarafına delik açarak bunları bir ip ya da ince bir kurdeleye geçirebilirsiniz. Böylece dekoratif süsü istediğiniz yere asarak kullanabilirsiniz. Aynı yöntemi büyük tahta kaşık ya da spatula süslemesi yapmak için de uygulayabilirsiniz. Evde tahta çatal ve kaşık süslemesi yapmak isterseniz aşağıdaki görsellerden ilham alabilirsiniz.

Desenli Bant ile Tahta Kaşık Çatal Süslemek
Desenli Bant ile Tahta Kaşık Çatal Süslemek
Desenli Bant ile Tahta Kaşık Çatal Süslemek-1
Desenli Bant ile Tahta Kaşık Çatal Süslemek-1

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial