Desenli Bant ile Mutfak Rafı Süsleme

Desenli Bant ile Mutfak Rafı Süsleme
Sosyal medyada paylaş

Desenli bant ile mutfak rafı süsleme mutfağınızın dekorunu güzelleştirmek için uygulayabileceğiniz çok kolay bir kendin yap uygulamasıdır. Günümüzde farklı renk ve desenlerdeki bantlar ile çok güzel süslemeler yapılmaktadır. Bu bantlar sayesinde desen çizmek ve boya yapmakla uğraşmadan çok güzel süslemeler yapmanız münkün. Kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerden temin edeceğiniz desenli bant ile mutfak rafınızı şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Mutfağınızdaki rafın sade tasarımından sıkıldıysanız yeni bir tasarım yapmayı düşünebilirsiniz. Bunun için boya alıp uzun uzun uğraşmanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken en yakın kırtasiyeye giderek zevkinize uygun bir desenli bant almak. Mutfak rafını yenilemek isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapım aşamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renk ve desende bir bant
  • Makas

Desenli Bant ile Mutfak Rafı Nasıl Süslenir?

Mutfak rafı süslemesi yapmak için uygulayabileceğiniz en kolay yöntem desenli bant kullanmaktır. Desenli bantlar cam, plastik, metal ve ahşap yüzeylere yapıştırılabildiği için mutfaktaki ahşap rafları süslemek için de ideal bir malzemedir. Mutfakta bardak, fincan ve tabakları koymak için kullandığımız ahşap raflar bulunmaktadır. Bu rafların zamanla boyası yüzülebilir ya da sade görünümü size rahatsızlık verebilir. Böyle bir durumda aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak rafları yenilemeniz mümkün.

  • Desenli banttan rafın uzunluğuna uygun boyutta bir parça kesin. Daha sonra bu bant parçasını rafa bir uçtan diğerine kadar hafifçe bastırarak yapıştırın.
  • Yapıştırma işlemini yaparken sert bir cisim ile bandın üzerine bastırarak ahşabı daha iyi tutmasını sağlayabilirsiniz.
  • Bu şekilde tüm rafları desenli bant ile kaplayarak uygulamayı sonlandırabilirsiniz.

Bu çok kolay kendin yap uygulamasını evde deneyerek siz de mutfağınızın dekorunu daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Bunun dışında mutfağınızdaki metal ya da plastik parçaları da aynı yöntemi uygulayarak süslemeniz mümkün. Bu kolay çalışma sayesinde isteyen herkes masrafsız bir şekilde mutfak rafını yenileyebilir. Siz de desenli bant ile mutfak rafı süslemek isterseniz aşağıdaki örnek çalışma bu konuda daha iyi fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilir.

Desenli Bant ile Mutfak Rafı Süsleme
Desenli Bant ile Mutfak Rafı Süsleme

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial