Desenli Bant ile Mandal Süsleme
Sosyal medyada paylaş

Desenli bant ile mandal süsleme evde yapılabilecek en kolay kendin yap çalışmalarından birisidir. Çamaşır asmak için kullandığımız ahşap mandallar ile çok güzel çalışmalar yapılmaktadır. Bu mandalların üzerleri farklı şekillerde boyanarak çok güzel desenler oluşturulmaktadır. Evde kendi zevkinize göre süsleyeceğiniz mandallardan kapı süsü ya da duvar süsü gibi dekoratif ürünler yapmanız mümkün. Bu tür çalışmalardan örnekleri daha önceden sizlerle paylaşmıştık. Bugün de sizlere boya yapmadan mandal süsleyebileceğiniz pratik bir uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Çizim ve boyama yapmadan ahşap mandal süslemek isterseniz bu çalışmayı yapabilirsiniz. Mandal süslemek için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışını aşağıda paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • Ahşap mandal
  • Desenli bant
  • Makas
  • Sivri uçlu bir cisim

Uygulamanın yapımında kullanılacak olan desenli bantları kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerde bulabilirsiniz. Bu bantların çiçekli ve farklı birçok deseni bulunmaktadır. Bunlardan zevkinize uygun olanlarını alarak harika süslemeler yapabilirsiniz.

Desenli Bant ile Nasıl Mandal Süslenir?

Ahşap mandal süslemek çok kolay bir uygulamadır. İşin en güzel tarafı boyama yapmakla uğraşmadan kısa sürede mandalların süslenebilmesi. Aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede istediğiniz sayıda mandalı farklı bir görünüme kavuşturmanız mümkün.

  • Ahşap mandalı yan olarak tutun. Desenli bandı ucundan ahşap mandala tutturun ve üzerini güzelce bu bantla kaplayın. Bunu yaparken bandın mandala iyice yapışmasına ve bu arada hava kabarcığı kalmamasına dikkat etmelisiniz. Bunun için keskin olmayan sivri bir cisimden faydalanabilirsiniz.
  • Mandalın yüzeyini bant ile kapladıktan sonra fazlalıklarını da yanlara doğru güzelce kıvırarak iyice yapışmasını sağlayın.
  • Bu şekilde mandalın bir tarafını desenli bant ile kapladıktan sonra mandalın diğer tarafına da aynı işlemi uygulayın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra mandal süslemesi tamamlanmış oluyor. Bu mandalı tek olarak kullanabilir ya da başka mandalları da süsleyerek bunlardan dekoratif ürünler tasarlayabilirsiniz.

Bu çok kolay kendin yap çalışması sayesinde ahşap mandalları daha güzel bir görünüme kavuşturmanız mümkün. Süsleyeceğiniz mandallar için farklı desenli bantlardan da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Siz de bu uygulamayı evde denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, desenli bant ile mandal süsleme resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Desenli Bant ile Mandal Süsleme Resimli Anlatım
Desenli Bant ile Mandal Süsleme Resimli Anlatım
Desenli Bant ile Mandal Süsleme
Desenli Bant ile Mandal Süsleme
Desenli Bant ile Mandal Süsleme-1
Desenli Bant ile Mandal Süsleme-1

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial