Desenli Bant ile Kolay Nail Art Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Desenli bant ile kolay nail art yapımı tırnaklarında farklı bir görünüm oluşturmak isteyen bayanların hoşuna gidecek bir uygulamadır. Bildiğiniz gibi nail art tırnak süslemesidir ve bu konuda birçok farklı uygulama mevcuttur. Nail art yapımında düz ojelerin yanı sıra, simli ve metalik oje çeşitleri de sıkça kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra minik parlak taşlar da nail art yapımında kullanılmaktadır. Tırnaklarını süslemeyi seven bayanların evde uyguladıkları bazı kolay nail art teknikleri vardır. Sitemizde kolay nail art yapımı ile ilgili birçok örnek bulabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz desenli bant ile nail art yapımı da bu çalışmalara güzel bir örnektir. Siz de evde desenli bant ile nail art yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Desenli Bant ile Kolay Nail Art Yapımı

Evde nail art yapmak için kullanılabilecek en ideal malzemelerden birisi de desenli banttır. Son dönemlerde bu desenli bantlar ile çok güzel çalışmalar yapılmaktadır. Bu bantların üzerleri kendinden desenli olduğu için boyamadan ve üzerlerine desen yapmakla uğraşmadan bunları doğrudan istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Bu şekilde ahşap ve cam yüzeylerde çok güzel süslemeler yapabilirsiniz. Bugünkü uygulamada da bu bant nail art yapmak için kullanılmış.

Gerekli Malzemeler

  • Çiçek desenli bir bant
  • Makas
  • Törpü
  • İstediğiniz renkte oje
  • Parlatıcı

Çiçek desenli bantlar tırnak süslemek için idealdir fakat siz isterseniz farklı desenlerde bantlar da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı.

Desenli bant ile nasıl nail art yapılır?

Evde kolay bir şekilde tırnak süslemek isterseniz aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde takip etmeniz yeterlidir.

  • İlk olarak desenli banttan bir parça kesin ve bunu bir makas yardımı ile tırnağınıza uygun şekilde kesin. Bu aşamada banda oyuntuları düzgün yaparsanız bunun bant olduğu anlaşılmayacaktır.
  • Sonrasında bu desenli bandı dikkatli bir şekilde tırnağınıza yapıştırın. Bunun üzerine bastırarak iyice yapışmasını sağlayın.
  • Sonraki aşamada doğal bir görünüm elde etmek için desenli bandı tırnağınızla birlikte törpüleyerek şekil verin.
  • Diğer tırnaklarınıza da istediğiniz renkte bir oje sürün.
  • En son tüm tırnaklarınıza parlatıcı sürerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde evde tırnaklarınıza çok kolay bir şekilde nail art yapabilirsiniz. Desenli bandı keserken dikkatli davranırsanız, siz söylemediğiniz sürece hiç kimse bunun desenli bant olduğunu anlamayacaktır. Bu uygulamayı uzun ya da kısa tırnaklara rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bu kolay uygulamayı evde denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, desenli bant ile nail art resimli anlatım paylaşıyoruz. Tırnaklarınıza evde puantiyeli nail art yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, kolay puantiye desenli nail art yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Desenli Bant ile Kolay Nail Art Yapımı
Desenli Bant ile Kolay Nail Art Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial