Desenli Bant ile Kalem Süsleme Resimli Anlatım

Desenli Bant ile Kalem Süsleme Resimli Anlatım
Sosyal medyada paylaş

Desenli bant ile kalem süsleme resimli anlatım sayesinde siz de çocuğunuzun kurşun kalemlerini daha güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Evde bazı projelerde kullanmak için kurşun kalem bulunduruyorsanız onları da desenli bant ile süslemeyi düşünebilirsiniz. Son yıllarda farklı renk ve desenlerdeki bantlar birçok hobi çalışmasında kullanılmaktadır. Bu dekoratif bantlarla cam, plastik ya da ahşap yüzeyler rahatlıkla süslenebilir. Evde tahta kaşık ve çatal süslemesi için de bu bantlardan kullanılmaktadır. Bu bantlarla süsleyeceğiniz dondurma çubukları ile de birçok farklı tasarım yapma imkanınız var. Kısaca söylemek gerekirse desenli bant sayesinde hiç boyama yapmadan harika süslemeler yapılabilir. Bugün bahsedeceğimiz desenli bant ile kalem süsleme de bu çalışmalardan birisi olarak ilginizi çekebilir. Siz de evde bu pratik kendin yap çalışmasını denemek isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kurşun kalem
  • Desenli bant
  • Makas

Uygulamayı yapmak için gerekli olan desenli bandı kırtasiyelerde bulabilirsiniz.

Desenli Bant ile Kalem Nasıl Süslenir?

Evde kurşun kalem süslemek için uygulayabileceğiniz en pratik yöntem, desenli bant kullanmaktır. Kırtasiyeden istediğiniz renk ve tasarımda güzel bir desenli bant aldıktan sonra aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak desenli banttan kalemin uzunluğuna uygun boyutta bir parçayı makas ile kesin.
  • Bunu kurşun kalemin üzerine dikkatli bir şekilde yapıştırın.
  • Aynı şekilde desenli bant ile bir tane daha şerit yapın.
  • Bu bant şeridini de kalemin üzerindeki boş kalan yere yapıştırın.
  • Kalemin üzerini tamamen desenli bant ile kapladıktan sonra uç taraftaki fazlalıkları makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Tüm bu aşamalardan sonra desenli bant ile kalem süslemesi tamamdır.

Bu kolay uygulama sayesinde sade bir tasarıma sahip olan kurşun kalemleri daha şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Aynı uygulamayı yaparak çocuğunuzun boya kalemlerini de süslemeniz mümkün. Uygulamayı yaparken tek dikkat etmeniz gereken nokta bandı yapıştırırken arada hava kabarcığı kalmaması. Aksi halde yapacağınız süsleme pek hoş olmayabilir. Evde desenli bant ile kalem süsleme hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki resimli anlatımı inceleyebilirsiniz. İsterseniz desenli bant ile nasıl kalem süslenir yazımıza da göz atabilirsiniz.

Desenli Bant ile Kalem Süsleme Resimli Anlatım
Desenli Bant ile Kalem Süsleme Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial