Desenli Bant ile Dekoratif Tüy Yapımı

Desenli Bant ile Dekoratif Tüy Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Desenli bant ile dekoratif tüy yapımı çok kolay bir kendin yap çalışması olduğu için evde rahatlıkla yapabilirsiniz. Tüy şeklindeki süslemeler dekorasyonda sıkça kullanılmaktadır. Bunları dışarıdan satın almak yerine isterseniz evde kendiniz de yapabilirsiniz. Dekoratif tüy yapmak için karton, kumaş, ip, keçe gibi birçok farklı malzeme kullanılabilir. Bugün bahsedeceğimiz uygulamada dekoratif tüy yapmak için desenli bant kullanılıyor. Siz de evde desenli bant ile dekoratif tüy yapmak isterseniz gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Desenli Bant ile Dekoratif Tüy Yapımı

Evde dekoratif tüy yapmak için istediğiniz renkte desenli bant kullanabilirsiniz. Kırtasiye ve hobi marketlerde istediğiniz renk ve desende bant bulabilirsiniz. İsterseniz farklı renk ve desende bantlar kullanarak değişik tasarımlar oluşturabilirsiniz. Yapacağınız dekoratif tüyleri uzun bir çubuğa takarak bir vazoya koyup, salon ya da oturma odasında kullanacağınız şık bir dekoratif süs tasarlayabilirsiniz. Kapı ve duvar süsü yaparken bu tüyleri alt taraftan püskül olarak sarkıtabilirsiniz. Kalem süslemesi için de bu tüyler kullanılabilir.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte desenli bant
  • Ahşap ya da plastik çubuk
  • Yapıştırıcı
  • Makas

Küçük bir dekoratif tüy yapmak isterseniz ahşap çubuk olarak kürdan da kullanabilirsiniz.

Desenli Bant ile Dekoratif Tüy Nasıl Yapılır?

Güzel bir dekoratif tüy yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • Ahşap ya da plastik çubuğu masanın üzerine koyun. Desenli banttan uzun bir parça keserek bunu çubuğa yapıştırın. Bunu yaparken bandı çubuğun ortasına yapıştırmalısınız.
  • Daha sonra bunun tersini çevirin ve aynı şekilde desenli bandı bu tarafa da yapıştırın.
  • Elinizle hafifçe bastırarak bantların birbirine yapışmasını sağlayın. Sonrasında makas ile bandı keserek yaprak şekli verin.
  • Son olarak bu yaprağın her iki tarafına makas ile kesikler yaparak dekoratif tüy yapımını tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay el işi çalışması sayesinde kısa sürede istediğiniz sayıda dekoratif tüy yapmanız mümkün. İsterseniz aynı uygulamayı el işi kağıdı ile de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda kolay dekoratif tüy yapımı hakkında bazı görseller paylaşıyoruz.

Desenli Bant ile Dekoratif Tüy Yapımı-1
Desenli Bant ile Dekoratif Tüy Yapımı-1
Desenli Bant ile Dekoratif Tüy Yapımı-2
Desenli Bant ile Dekoratif Tüy Yapımı-2
Desenli Bant ile Dekoratif Tüy Yapımı-3
Desenli Bant ile Dekoratif Tüy Yapımı-3

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial