Desenli Bant ile Dekoratif Mum Yapımı

Desenli Bant ile Dekoratif Mum Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Desenli bant ile dekoratif mum yapımı çocukların bile uygulayabileceği kadar kolay bir kendin yap çalışmasıdır. Son yıllarda birbirinden güzel desenli bantlar birçok dekoratif ürün yapımında kullanılmaktadır. Bu bantlar cam, plastik, ahşap ve metal gibi her türlü yüzeye yapıştırılabilmektedir. Kırtasiye ve hobi marketlerde istediğiniz renk ve desende bantlar bulabilirsiniz. Mum kullanmayı sevenlerin dekoratif mum yapabileceği farklı uygulamalar bulunmaktadır. Bu konuda birçok örnek çalışmayı daha önce sizlerle paylaştık. Bugün bahsedeceğimiz çalışma ise çok daha kolay yapılmaktadır. Tasarımı size ait bir dekoratif mum kullanmak isterseniz bu çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz. Evde desenli bant ile dekoratif mum yapmak için gereken malzemeleri ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz sayıda tealight mum
  • Desenli bant
  • Makas

Desenli Bant ile Nasıl Dekoratif Mum Yapılır?

Desenli bant ile dekoratif mum yapmak çok pratik bir uygulama olduğu için aynı anda çok sayıda dekoratif mum yapmanız mümkün. Tealight mumlar ve desenli bantlar hazırsa aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Desenli banttan tealight mumun kenarını kaplayacak büyüklükte bir parça kesin.
  • Kestiğiniz bu desenli bandı dikkatli bir şekilde tealight mumun etrafına sararak yapıştırın.
  • Fazlalık varsa bunu makasla kestikten sonra dekoratif mum yapımı tamamlanmış oluyor.
  • Tüm mumların kenarını bu şekilde desenli bant ile kapladıktan sonra bunları hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu yöntemi uygulayarak sade mumları şık bir görünüme kavuşturmanız mümkün. Özel günlerde tealight mumları parlak desenli bantlarla kaplayarak yemek masanızı ya da salonunuzu daha şık bir hale getirebilirsiniz. Tealight mumları desenli bant ile kapladıktan sonra bunları düz cam mumluklara koyarak dikkat çekici bir tasarım yapabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde artık dışarıdan onlarca para verip dekoratif mum almak yerine bunu evde kendiniz de yapabilirsiniz. Farklı şekillerde yapacağınız süslemeler sayesinde evde romantizm yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. Evde dekoratif mum yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki görselleri inceleyebilirsiniz. Tealight mumları desenli bant ile süsledikten sonra bunları bir kasenin içine koyarak kullanıncaya kadar salonunuzun dekorunu güzelleştirmek için bu şekilde bekletebilirsiniz.

Desenli Bant ile Dekoratif Mum Yapımı
Desenli Bant ile Dekoratif Mum Yapımı
Desenli Bant ile Dekoratif Mum Yapımı-1
Desenli Bant ile Dekoratif Mum Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial