Desenli Bant ile Dekoratif Harf Yapımı

Desenli Bant ile Dekoratif Harf Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Desenli bant ile dekoratif harf yapımı isteyen herkesin evde rahatlıkla uygulayabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Dekorasyonda kullanılan kapı süsü ve duvar süsü gibi aksesuarlar sayesinde yaşadığımız ortamları daha şık bir hale getirebiliriz. Bu alanda en çok kullanılan dekor ürünleri arasında dekoratif hafler de bulunmaktadır. Size de böyle bir dekor ürünü lazımsa bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz. Desenli bant ile dekoratif harf yapamak isterseniz gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte desenli bant
  • Makas
  • Ahşap ya da kartondan büyük bir harf

Uygulamanın yapımında kullanılan desenli bandı kırtasiyelerde bulabilirsiniz. Hobi malzemeleri satan yerlerden ahşap harf satın alabilirsiniz.

Desenli Bant ile Dekoratif Harf Nasıl Yapılır?

Evde dekoratif harf yapmak için elinizde hazır harf yoksa bunu kendiniz de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için bir kartona istediğiniz büyüklükte harf çizin ve bunu makasla dikkatli bir şekilde kesin. Bu şekilde harfi hazırladıktan sonra aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Bu uygulamayı yapmak için aynı desende bant kullanabileceğiniz gibi birkaç tane farklı desende bant da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.
  • Desenli bandı harfin bir ucundan diğer ucuna kadar yatay olarak yapıştırın. Bunu yaparken arada hava kabarcıkları oluşmamasına dikkat etmelisiniz. Sonrasında bandın ucunu makas ile kesin.
  • Bu şekilde harfin her yerini desenli bant ile kapladığınızda ortaya şıklığı ile dikkat çeken bir tasarım çıkacaktır.
  • Yapmış olduğunuz dekoratif harfin üst tarafına delik açarak bunu istediğiniz yere asarak kullanabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evinizin salonunda, oturma odası ya da çocuk odasında kullanabileceğiniz güzel bir dekor ürününe sahip olabilirsiniz. Kendi tasarımınız olan bu güzel dekor ürününü sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Evde kolay dekoratif harf yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki görseli inceleyebilirsiniz. Paylaştığımız örnek çalışmada büyük bir harf kullanılmış, siz isterseniz biraz daha küçük boyutta bir harf de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Desenli Bant ile Dekoratif Harf Yapımı
Desenli Bant ile Dekoratif Harf Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial