Desenli Bant ile Ahşap Çubuk Süsleme

Desenli Bant ile Ahşap Çubuk Süsleme
Sosyal medyada paylaş

Desenli bant ile ahşap çubuk süsleme çok basit bir uygulama olup birçok kendin yap çalışmasında işinize yarayabilir. Günümüzde ahşap çubuklar dekoratif ürün yapımında sıkça kullanılmaktadır. Bu çubukları süslemek için boya, oje ve keçe gibi farklı malzemeler kullanılmaktadır. Desenli bant da bu tür süsleme çalışmaları için uygun bir malzemedir. Yapışkanlı arka yüzeyi, üzerindeki renk ve desenler sayesinde boyamaya gerek kalmadan kısa sürede süsleme yapılabilir. Süsleme yaparken desenli bant kullandığınız zaman boya yaparken karşılaştığınız sorunlar söz konusu değildir. Ahşap çubukları desenli bant ile farklı bir görünüme kavuşturmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz sayıda ahşap çubuk
  • Bir ya da birkaç farklı desenli bant
  • Makas

Uygulamanın yapımında kullanacağınız ahşap çubukları hobi malzemeleri satan yerlerden rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Desenli Bant ile Ahşap Çubuk Nasıl Süslenir?

Ahşap çubuk süsleme kolay bir uygulamadır. Çalışmaya başlamadan önce nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Yapacağınız tasarıma göre aynı renk ya da birkaç farklı renkte desenli bant kullanabilirsiniz. Malzemeler hazır ise uygulamanın yapılışına geçebilirsiniz.

  • İlk olarak desenli banttan ahşap çubuğa uygun büyüklükte bir parçayı makas ile kesin.
  • Kestiğiniz bandı ahşap çubuğa dikkatli bir şekilde yapıştırın. Kenarlarda fazlalıklar varsa bunları da makas ile kesin.
  • Bandın yanlarında fazlalıklar varsa bunları da yan tarafa tutturarak ahşap çubuğu güzelce kaplayın.
  • Tüm ahşap çubukları bu şekilde desenli bant ile kapladıktan sonra bunları dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Dondurma çubukları da aynı yöntem kullanılarak süslenebilir. Elinizde biriktirmiş olduğunuz dondurma çubuğu varsa bunların üzerini desenli bant ile kapladıktan sonra bunlardan bardak altlığı ya da başka dekoratif ürün de yapabilirsiniz. Tek yapanız gereken ahşap çubukları anlattığımız şekilde desenli bant ile kaplamak ve sonrasında bunları birbirine yapıştırmak. Bu çok kolay kendin yap çalışması sayesinde birbirinden güzel bardak altlıkları ya da başka dekor ürünleri yapabilirsiniz. Evde kolay bir hobi çalışması yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız, desenli bant ile ahşap çubuk süsleme resimli anlatım size bu konuda ilham verebilir.

Desenli Bant ile Ahşap Çubuk Süsleme
Desenli Bant ile Ahşap Çubuk Süsleme

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial