Deriden Nasıl Püskül Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Deriden nasıl püskül yapılır? sorusunun cevabını öğrendikten sonra evde çok güzel bir deri süs aksesuarı yapabilirsiniz. Püsküllü süsler son dönemlerde çok popüler olduğu için biz de bugün sizlerle deriden püskül yapımı konusunu paylaşmak istiyoruz. Püskül şık görünümü nedeni ile birçok dekoratif süs yapımında kullanıldığı gibi küpe, kolye ve bileklik gibi takıların yapımında da sıkça kullanılmaktadır. Siz de evde takı ya da aksesuar tasarlamak için kullanabileceğiniz deri püsküller yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesiniz ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Deriden Nasıl Püskül Yapılır?

Deriden püskül yapmak oldukça kolaydır. Elinizde başka çalışmalardan kalan deri parçalar varsa bunları da uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Elinizdeki artık deri parçasının boyutuna göre uzun ya da kısa püsküller yapma imkanınız var. Deri ile püskül yaparken iple püskül yapımından farklı bir yöntem uygulanmaktadır. Bu yöntem hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 3 farklı renkte deri parçası
  • Makas
  • Püskülün tepesine takmak için metal bir halka

Deriden Püskül Yapımı

Deri ile kolay şekilde püskül yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak deri parçalarını 2 parmak genişliğinde şeritler halinde kesmekle işe başlayın. Püskülün ne uzunlukta olmasını istiyorsanız deri parçaları o boyda kesmeniz gerekiyor.
  • Sonraki aşamada deri parçalarını makas yardımı ile ince şeritler halinde kesin. Bunu yaparken derinin üst tarafından birazını kesmeden bırakmalısınız.
  • Bu şekilde 3 deri parçasını da hazırladıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Kestiğiniz deri parçalarını üst üste yerleştirin. Daha sonra bunları yukarı taraftan bir uçtan diğerine doğru sarın.
  • Son olarak yukarıdaki bağlantı yerine açılmaması için kıskaçlı bir halka geçirin. Eğer kıskaçlı halka püskülü normal bir halkaya düğümleyerek de tutturabilirsiniz.
  • Tüm bu aşamalardan sonra deriden püskül yapımı tamamlanmış oluyor. Bu güzel püskülü istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde renkli deri ile evde çok güzel püsküller yapabilirsiniz. Aynı uygulamayı deri dışında süet ve kadife kumaşlarla da yapmanız mümkün. Bu çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda deriden püskül yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Deriden Nasıl Püskül Yapılır
Deriden Nasıl Püskül Yapılır
Deriden Püskül Yapımı
Deriden Püskül Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial