Deniz Kabuklarından Yüzük Yapımı

Deniz Kabuklarından Yüzük Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Deniz kabuklarından yüzük yapımı evde takı tasarımı yapanların dikkatini çekecek bir uygulamadır. Farklı şekil ve boyutlardaki deniz kabukları doğal ve şık görünümleri nedeni ile takı yapımında da kullanılmaktadır. Bu kabukların üzerine delik açılarak içlerinden geçirilen zincir, kanca ve kopçalar yardımı ile çok güzel kolye, yüzük ve bileklikler yapılabilir. Bu deniz kabukları boyanarak, üzerlerine parlak taş ya da boncuk yapıştırılarak çok şık aksesuarlar yapılmaktadır. Takı kategorimizde bu tarz çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Bugün de sizlerle bu çalışmalardan birisi olan deniz kabuklarından yüzük yapımını paylaşıyoruz. Deniz kabuğundan yüzük yapmak için gerekli olan malzemeler ve uygulamanın yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Yüzük Yapımı

Deniz kabuklarından yüzük yapmak sizin için çok keyifli bir çalışma olabilir. Biraz hayal gücü, biraz da el becerisi ile ortaya harika tasarımlar çıkarabilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Nasıl Yüzük Yapılır?

Gerekli Malzemeler

  • Yüzük yapmak için düz bir halka ya da ince bir tel
  • Küçük deniz kabuğu
  • Deniz kabuğuna delik açmak için ince uçlu bir iğne

Uygulamayı yapmak için kullanacağınız deniz kabuklarını hobi malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz. Bu tür yerlerde istediğiniz şekil ve boyutta deniz kabuklarını rahatlıkla bulabilirsiniz. Malzemeler hazır ise uygulamayı yapmaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak deniz kabuğunun üzerine delik açmakla işe başlamalısınız.
  • Deliği açtıktan sonra buradan ince bir tel geçirerek deniz kabuğunu yüzük halkasına tutturabilirsiniz.
  • İsterseniz inde bir telden halka yaparak deniz kabuğunu buna takarak da yüzük yapabilirsiniz.
  • Eğer deniz kabuğuna delik açma imkanınız yoksa bunu kuvvetli bir yapıştırıcı yardımı ile yüzük halkasına tutturabilirsiniz.

Bu pratik uygulama sayesinde küçük deniz kabuklarını kullanarak evde çok güzel yüzükler tasarlayabilirsiniz. Yaptığınız yüzüklerin daha şık görünmesini istiyorsanız uygulamada kullanacağınız deniz kabuklarını boyayabilirsiniz. Bu kabukları altın ya da gümüş rengi akrilik boya ile boyayarak çok şık tasarımlara imza atabilirsiniz. İsterseniz aynı deniz kabuklarından kolye ve bileklik de yaparak güzel bir takı takımı oluşturabilirsiniz. Bu tarz çalışmalar ilginizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız deniz kabuklarından küpe yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Evde deniz kabuklarından yüzük yapmak isterseniz aşağıdaki görsellerden ilham alabilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Yüzük
Deniz Kabuklarından Yüzük
Deniz Kabuklarından Yüzük Yapımı
Deniz Kabuklarından Yüzük Yapımı

Bir cevap yazın