Deniz Kabuklarından Takı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Deniz kabuklarından takı yapımı evde keyif alarak yapabileceğiniz bir çalışmadır. Evde stres etmek için güzel bir hobi ile uğraşmak isterseniz takı tasarımı yapmayı düşünebilirsiniz. Evde takı tasarımı yapmak için uygulayabileceğiniz farklı yöntemler mevcuttur. Bu tür çalışmalara yeni başlayacak olanlar boncuk ya da deniz kabuğu gibi malzemeleri kullanarak kolay bir şekilde takı yapabilirler. Daha önceden deniz kabuklarından küpe, kolye, bileklik ve yüzük yapımı hakkında örnek çalışmalar paylaştık. Bu konuları takı tasarımı sayfamızda bulabilirsiniz. Bugün de sizlerle deniz kabuklarından takı yapımı hakkında ilham verecek çalışmalar paylaşmak istiyoruz.

Deniz Kabuklarından Takı Yapımı

Deniz kabuklarından takı yapmak dışarıdan bakınca zor gibi görünebilir. Oysa ki işin püf noktası bu kabuklara delik açmaktır. Açılan bu delikler sayesinde deniz kabukları güzel bir boncuk işlevi görecektir. Deniz kabuklarını kırmadan ve çatlatmadan delmek için ince uçlu bir matkap kullanılmalıdır. Eğer bu kabuklar çok ince ise iğne ile zarar vermeden delebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Yapacağınız takıya uygun boyutta ve yeterli sayıda deniz kabuğu
  • İnce uçlu bir matkap ya da iğne ( deniz kabuklarını delmek için )
  • Süsleme yapmak için akrilik boya, küçük parlak taş ya da boncuk
  • Küpe kopçası, halka ve zincir gibi takı yapımında gerekli olan diğer aksesuarlar

Deniz Kabukları ile Nasıl Takı Yapılır?

Deniz kabuğu ile güzel bir kolye yapmak isterseniz bileklik yapımında kullanılan renkli ipler ve bir tane deniz kabuğu ile çok güzel bir tasarım oluşturabilirsiniz. Kabuğu yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerden birisini uygulayarak deldikten sonra ipi bu deliklerden geçirerek kolye yapımını tamamlayabilirsiniz. Daha şık bir kolye yapmak için deniz kabuğu ile birlikte boncuk ya da başka aksesuarlar da kullanabilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Kolye
Deniz Kabuklarından Kolye

Kendiniz ya da sevdikleriniz için deniz kabuğu ile güzel bir bileklik yapmak isterseniz aşağıdaki örnek çalışmayı uygulayabilirsiniz. Deniz kabuğuna açacağınız delikten bir halka geçirip bunu ip ya da bir metale takarak kolay bir şekilde bileklik yapmanız mümkün.

Deniz Kabuklarından Bileklik
Deniz Kabuklarından Bileklik

Yüzük kullanmayı seviyorsanız minik deniz kabukları ile aşağıdaki gibi harika bir yüzük yapabilirsiniz. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, deniz kabuklarından yüzük yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Yüzük
Deniz Kabuklarından Yüzük

Deniz kabuklarını boyayarak bunlardan çok şık küpeler yapabilirsiniz. Büyük ve küçük her boyda deniz kabuğu ile yapılabilecek farklı tasarımlar mevcuttur.

Deniz Kabuklarından Küpe
Deniz Kabuklarından Küpe

Deniz kabuğundan nasıl takı yapılır? diye merak edenler için bu yazımızda konu hakkında bazı bilgiler ve örnek çalışmalar paylaştık. Siz de kendiniz ya da sevdikleriniz için deniz kabuğu ile takı yapmak isterseniz bu örnek çalışmalardan ilham alabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial