Deniz Kabuklarından Nasıl Biblo Yapılır?

Deniz Kabuklarından Nasıl Biblo Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Deniz kabuklarından nasıl biblo yapılır? diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Deniz kabukları farklı şekil ve boyutlarının yanı sıra dayanıklı yapıları nedeni ile de dekoratif ürün yapımına uygun malzemelerdir. Bu kabuklardan çok güzel dekor ürünleri ve biblolar yapılmaktadır. Elinizde deniz kenarından topladığınız deniz kabukları varsa bunları biblo yaparak değerlendirebilirsiniz. Elinde deniz kabuğu olmayanlar da hobi malzemeleri satan yerlerde istedikleri şekil ve boyutta deniz kabuğu bulabilirler. Evde bu güzel uygulamayı yapmak isteyenler gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirler.

Deniz Kabuklarından Nasıl Biblo Yapılır?

Deniz kabuklarından biblo yapmak dışarıdan bakıldığında zor gibi görünse de aslında oldukça kolaydır. Burada önemli olan yapacağınız tasarıma uygun şekilde ve boyutta deniz kabukları kullanmak. Sonrasında ise hayal gücünüzden aldığınız ilhamla harika tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Yapacağınız bibloya uygun boyut ve şekillerde deniz kabukları
  • Yapıştırıcı

Uygulamanın yapımı için gerekli olan başlıca malzemeler yukarıda verilmiştir. Bunun dışında oyuncak göz ve bibloyu süslemek için boncuk ya da küçük parlak taşlar kullanılabilir. Deniz kabukları için yapacağınız bibloları orjinal halleri ile kullanabileceğiniz gibi dilerseniz bunları akrilik boya ile boyayabilir ve vernik sürerek daha parlak görünmelerini sağlayabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı.

Deniz Kabuklarından Biblo Yapımı

Deniz kabukları ile biblo yapmak için genelde kuş ve horoz gibi kolay yapılan hayvan figürleri kullanılmaktadır. Bu tarz uygulamalarda deniz kabuklarını iç tarafları birbirine bakacak şekilde yapıştırın. Sonrasında bir tane deniz kabuğunu iki kabuğun birleştiği yere düzü size bakacak şekilde yapıştırın. Daha sonra uygun büyüklükte deniz kabukları kullanarak bunlardan kanat ve kuyruk yapın. Büyük bir deniz kabuğunu düz tarafı yukarı bakacak şekilde tutun ve bunun üzerine yaptığınız bibloyu güzelce yapıştırın. Bu pratik yöntemi uygulayarak kolay bir şekilde kuş, tavuk ve horoz şeklinde biblolar yapmanız mümkün. Bunun dışında uzun ve ince deniz kabuklarını da kullanarak sevimli bir zürafa da yapabilirsiniz. Klasik deniz kabukları kullanarak yapacağınız baykuş şeklindeki biblo ise evinizin salonuna çok yakışacaktır. Siz de evde biblo yapmak isterseniz aşağıdaki görsellerden ilham alabilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Kuş
Deniz Kabuklarından Kuş
Deniz Kabuklarından Horoz
Deniz Kabuklarından Horoz
Deniz Kabuklarından Zürafa
Deniz Kabuklarından Zürafa

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial