Deniz Kabuklarından Küpe Yapımı

Deniz Kabuklarından Küpe Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Deniz kabuklarından küpe yapımı evde takı tasarımı yapanların hoşuna gidecek bir uygulamadır. Deniz kabukları doğal görünümleri nedeni ile birçok kendin yap çalışmasında kullanılmaktadır. Deniz kabukları kullanılarak yapılan dekoratif süsler oldukça dikkat çekicidir. Dekorasyon kategorimizde bu konudaki örnek çalışmaları bulabilirsiniz. Bunun dışında deniz kabukları takı yapımında da kullanılan bir malzemedir. Siz de evde deniz kabuklarını kullanarak çok güzel takılar yapabilirsiniz. Bu uygulamayı yapmak için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Küpe Yapımı

Deniz kabuklarında küpe yapmak işin püf noktasını bildikten sonra oldukça kolaydır. Uygun boyut ve şekildeki kabukları kullanarak harika tasarımlara imza atabilirsiniz. Zarif ve şık bir küpe yapmak isterseniz küçük deniz kabuklarını kullanabilirsiniz. Elinizde deniz kabuğu yoksa hobi malzemeleri satan yerlerden istediğiniz şekil ve boyutta deniz kabukları bulabilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Nasıl Küpe Yapılır?

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane deniz kabuğu
  • Küpe kopçası
  • Küçük pense
  • Süslemek için uygun boyutta boncuk ya da metal aksesuar

Bunların dışında deniz kabuklarının üzerine delik açmak için ince uçlu bir matkap da gerekebilir. Eğer kabuklara delik açmayacaksanız bunları yerlerine tutturmak için ince tel kullanmalısınız.

Deniz Kabuklarından Nasıl Küpe Yapılır?

Deniz kabuklarını kullanarak birçok farklı küpe modeli yapılabilir. Küçük küpe, sallantılı küpe ve halka küpe yapmak için bu kabuklar oldukça idealdir. Yaz aylarında modern tarzınızla dikkat çekmek isterseniz kendinize deniz kabuklarından küpeler yapabilirsiniz. Elinizde düz bir halka küpe varsa bunu aşağıdaki gibi deniz kabukları ve boncuklar ile süsleyerek harika bir küpeye sahip olabilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Küpe-1
Deniz Kabuklarından Küpe-1

Küçük deniz kabuklarına delik açıp bunlara küpe kopçası takarak şıklığı ile dikkat çeken bir çift küpeye sahip olabilirsiniz. Deniz kabuğu ile yaptığınız küpeleri boyayabilir ya da orjinal halleri ile kullanabilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Küpe-2
Deniz Kabuklarından Küpe-2

Küçük deniz kabukları ve bunlara uygun minik metal aksesurlar da evde küpe yapmak için kullanılabilir. Bu tür tasarımlarda birkaç tane küçük deniz kabuğunu bir arada kullanarak sallantılı küpe yapabilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Küpe-3
Deniz Kabuklarından Küpe-3

Zarif ve şık tasarımlardan hoşlanıyorsanız deniz kabukları ve inci görünümlü boncuklar kullanarak tarzınıza uygun bir çift küpe yapmanız mümkün.

Deniz Kabuklarından Küpe-4
Deniz Kabuklarından Küpe-4

Halka küpe yaptığınız zaman bunu süslemek için de deniz kabukları kullanılabilir. Deniz kabukları doğal görünümleri ile boncuklarla bir arada çok şık durmaktadır.

Deniz Kabuklarından Küpe-5
Deniz Kabuklarından Küpe-5

Küpe yapmak için her boyutta deniz kabuğu kullanılabilir. Büyük küpelerden hoşlanıyorsanız midye deniz kabukları ile farklı küpeler tasarlayabilirsiniz. Zarif küpeler sizin zevkinize uygunsa küpeyi beyaz deniz taşları ile yapabilirsiniz. Küçük küpelerden hoşlananlar ise daha küçük deniz kabukları ile istedikleri gibi küpe yapabilirler.

Deniz Kabuklarından Küpe Yapımı
Deniz Kabuklarından Küpe Yapımı

Evde deniz kabuğu ile küpe yapmak isterseniz bu yazımızda verdiğimiz bilgiler ve örnek görseller işinize yarayabilir. Yaptığınız küpeleri renklendirmek isterseniz akrilik boya ya da porselen kalemi kullanabilirsiniz. Altın ve gümüş rengi boyalar ile çok şık küpeler yapmanız mümkün. Deniz kabuklarını boyamak için oje de kullanabilirsiniz. Deniz kabuklarını deldikten sonra bunları istediğiniz renklerde boyayıp bir süre kuruması için beklettikten sonra diğer parçaları da takabilirsiniz. Bu pratik uygulama sayesinde evde kendiniz ve sevdikleriniz için çok güzel küpeler tasarlayabilirsiniz. İsterseniz bu küpeleri satarak ek gelir de elde edebilirsiniz. Evde bu tür takı tasarımları yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, deniz kabuklarından kolye yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. İsterseniz kolye ve küpe yapımında aynı deniz şekilde deniz kabukları kullanarak güzel bir kolye-küpe takımı yapabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial