Deniz Kabuklarından Duvar Süsü Yapımı

Deniz Kabuklarından Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Deniz kabuklarından duvar süsü yapımı evde sıkılmadan vakit geçirmek için uğraşabileceğiniz, keyifli bir uygulamadır. Elinizin altında yazın deniz kenarından topladığınız deniz kabukları varsa bunlardan çok güzel bir duvar süsü yapabilirsiniz. Bu sayede hem kabukları değerlendirebilir hem de denizin hoş havasını evinizin dekoruna yansıtabilirsiniz. Deniz kabukları ile dekoratif duvar süsü yapmak isteyenler gerekli malzemeleri ve yapım aşaması ile ilgili detayları aşağıda bulabilirler.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz şekil ve boyutta deniz kabuğu
  • Hasır ip ya da misina ipi
  • Boncuk
  • Askı olarak kullanmak için küçük bir ağaç dalı
  • Matkap

Dekoratif duvar süsü yapımı için dilerseniz boncuk yerine ipe geçirilen başka süs aksesuarları da kullanabilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

  • Uygulamaya başlamadan önce deniz kabuklarının ince uçlu bir matkap ile delinmesi gerekiyor. Delme işlemini kolay yapabilmek için kabukları biraz suda beklettikten sonra matkapla çalışmaya başlayabilirsiniz. Deniz kabuklarını delerken matkabı kabuğa 10 saniye tutup çekin sonra tekrar delmeye devam edin. Matkabı uzun süre kabuğun üzerinde tutmanız aletin ağzına zarar verebileceği için bu uygulamayı öneriyoruz. Kullanacağınız deniz kabukları ince ise bunları yorgan iğnesi ya da buna benzer başka sivri bir aletle delebilirsiniz. Tüm deniz kabuklarını deldikten sonra uygulamayı yapmaya başlayabilirsiniz.
  • İpten orta uzunlukta bir parça kesin ve buna kendi zevkiniz göre deniz kabuğu ve boncukları geçirin. Deniz kabuklarının altına boncuk geçirirseniz bunların alta doğru kaymasını önleyebilirsiniz.
  • Bu şekilde istediğiniz sayıda deniz kabuklu ip şerit yaptıktan sonra bunları aralarında biraz boşluk bırakarak ağaç dalına monte edin. İsterseniz ipi bağlayarak da sabitleyebilirsiniz.
  • En son ağaç dalının üst tarafına ip ya da ince bir kurdele takarak askı yapın.
  • Deniz kabuğu ile yaptığınız duvar süsünü bu askı yardımı ile istediğiniz yere rahatlıkla asabilirsiniz.

Bu pratik kendin yap projesi hakkında daha iyi fikir sahibi olabilmeniz için aşağıda deniz kabuğundan yapılmış bir duvar süsünü örnek olarak paylaşıyoruz. Böyle bir çalışma yapacağınız zaman isterseniz deniz kabuklarını boyayarak daha farklı tasarımlar da yapmanız mümkün. Deniz kabukları ile yapacağınız duvar süsünü evinizin içinde kullanabileceğiniz gibi dilerseniz balkon dekoru için de kullanabilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Duvar Süsü Yapımı
Deniz Kabuklarından Duvar Süsü Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial