Deniz Kabuğundan Mumluk Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Deniz kabuğundan mumluk yapımı evde yapılabilecek son derece kolay ve eğlenceli bir kendin yap çalışmasıdır. Evde dekoratif mumluk yapımı son dönemlerde olukça popüler bir uygulama olduğu için biz de fırsat buldukça bu tür projelere yer vermeye çalışıyoruz. Daha önceden sizlerle evde dekoratif mumluk yapımı ile ilgili farklı çalışmalardan örnekler paylaşmıştık. Bugün de deniz kabuğundan mumluk yapımı konusunun detaylarını sizlere aktarıyoruz. Yazımızın sonunda paylaşacağımız resimli anlatım sayesinde isteyen herkes evde deniz kabuğu ile mumluk yapabilir. Deniz kabuğundan mumluk yapma fikri hoşunuza gitti ise aşağıda gerekli malzemeleri ve mumluğun yapım aşamasını bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz sayıda deniz kabuğu
  • Deniz kabuğu sayısı kadar tealight mum

Bu projenin yapımında deniz kenarından topladığınız deniz kabuklarını kullanabilirsiniz. Elinizde deniz kabuğu yoksa, hobi malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz.

Uygulamayı denemek isteyenler deniz kabuğundan nasıl mumluk yapılır? sorusunun cevabını merak ediyor olabilirler. Sizi daha fazla merakta bırakmadan aşağıda bu sorunun cevabını paylaşıyoruz.

  • Uygulamanın esası mumun eritilip deniz kabuğunun içine doldurulması şeklindedir. Bunun için ilk yapılması gereken şey tealight mumların yavaş bir şekilde eritilerek sıvı hale getirilmesidir.
  • Mumu sıcak su dolu bir tencerede ısıya dayanıklı bir kabın içine yerleştirerek benmari usulü eritebilirsiniz. Bunun yerine mikrodalga fırın ya da başka bir ısıtıcı da kullanılabilir.
  • Mum tamamen eriyerek sıvı hale geldikten sonra içindeki fitili dikkatli bir şekilde çıkarın.
  • Deniz kabuğunun tam ortasına bir damla mum damlatarak fitili buraya yerleştirerek sabitleyin.
  • Sonrasında metal bir kıskaç yardımı ile sıvı hale gelmiş olan mumu deniz kabuğunun içine dökün.
  • Bu esnada fitilin kaymamasına dikkat edin. Bu şekilde deniz kabuğunun içini doldurduktan sonra bir süre mumun donmasını bekleyin.

Tüm bu aşamaların ardından deniz kabuğundan mumluk kullanıma hazırdır. Bu uygulama çok kolaydır fakat mumu erittikten sonra fazla bekletmeden hemen deniz kabuğunun içine dökmeniz gerekiyor. Aksi halde mum donacaktır. Aynı uygulamayı evde kullandığınız mumlar ile de yapabilirsiniz. Az kaldığı için kullanamadığınız mumları bıçak yardımı ile küçük parçalara ayırdıktan sonra fitil yerine pamuklu bir ip kullanabilirsiniz. İpi deniz kabuğunun tam ortasına sabitledikten sonra erittiğiniz mumu dökerek de çok güzel bir dekoratif mumluğa sahip olabilirsiniz.

Romantik anlarınızı deniz kabuğundan yayılan ışık ile daha keyifli bir hale getirmek isterseniz aşağıda paylaşacağımız deniz kabuğundan mumluk yapımı resimli anlatım uygulamayı yaparken işinizi kolaylaştırabilir.

Deniz Kabuğundan Mumluk Yapımı
Deniz Kabuğundan Mumluk Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial