Deniz Kabuğu Neyle Boyanır
Sosyal medyada paylaş

Deniz kabuğu neyle boyanır? diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Evde keyifli bir hobi ile uğraşmak isteyenlerin sıkça uyguladığı çalışmalarda birisi de deniz kabuğu boyamaktır. Bu kabuklar düz bir şekilde boyanarak ya da üzerlerine boyalarla desenler çizilerek renklendirilebilir. Siz de evde böyle keyifli çalışmalar yapmak isterseniz konu hakkındaki detayları aşağıda paylaşıyoruz. Evde deniz kenarından topladığınız deniz kabukları varsa siz de bunları boyayarak süsleyebilirsiniz.

Deniz Kabuğu Neyle Boyanır?

Evde deniz kabuğu süslemenin en kolay yolu bunları boyamaktır. Daha önce bu tarz çalışmalar yapmamış olanlar deniz kabuğu hangi boya ile boyanır? diye merak edebilirler. Deniz kabuğu boyamak için akrilik boya ya da porselen kalemi kullanabilirsiniz. Bu boyaları kırtasiyelerde ve hobi malzemeleri satan yerlerde bulabilirsiniz. Düz ve geniş alanları akrilik boya ve uygun kalınlıkta fırça ile kolay bir şekilde boyamanız mümkün. İnce ve dar yerleri ise porselen kalemi ile rahatlıkla boyayabilirsiniz. Deniz kabuklarını düz renklerde boyayabileceğiniz gibi isterseniz farklı renklerde de boyayabilirsiniz.

Deniz Kabuğu Neyle Boyanır
Deniz Kabuğu Neyle Boyanır

Deniz kabuğunun üzerini ince şeritler halinde boyayabileceğiniz gibi isterseniz bunun üzerine minik figürler de çizebilirsiniz. Eğer çizim yeteneğiniz yoksa küçük şablonlar kullanarak da deniz kabuklarının üzerine çok güzel desenler çizebilirsiniz. Evde deniz kabuğu yoksa hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz şekilde deniz kabuğu bulabilirsiniz.

Deniz Kabuğu Neyle Boyanır-2
Deniz Kabuğu Neyle Boyanır-2

Deniz kabuğu boyarken hayal gücünüzü de devreye sokarak harika tasarımlar oluşturabilirsiniz. Elinizde bir tane bile deniz kabuğu olsa bunu boyayarak dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz. Deniz kabuğu boyarken ilk olarak bunun üzerini beyaz renge boyayıp daha sonra diğer renkleri uygularsanız ortaya daha güzel bir tasarım çıkacaktır.

Deniz Kabuğu Neyle Boyanır-3
Deniz Kabuğu Neyle Boyanır-3

Şık bir tasarım yapmak isterseniz deniz kabuklarını simli ya da metalik boyalarla boyayabilirsiniz. Bu kabukların üzerine minik çiçek ve kalp figürleri çizerek çok güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz. Deniz kabuklarını rengarenk bir şekilde boyayarak bunları dekoratif bir kasenin içine koyarak salonunuzdaki sehpanın üzerinde dekor ürünü olarak kullanabilirsiniz. Eğer imkanınız varsa deniz kabuklarını deldikten sonra bunları boyayabilirsiniz. Bu şekilde süslediğiniz kabuğa ince bir kurdele ya da ip takarak bunu istediğiniz yere asabilirsiniz. Bu yazımızda evde deniz kabuğu boyamak isteyenlerin merak edebileceği konulardan bahsettik. İstediğiniz renklerde akrilik boya ya da porselen kalemi temin ederek siz de deniz kabuklarını kendi zevkinize uygun olarak süsleyebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial