Deniz Kabuğu ile Toka Süsleme
Sosyal medyada paylaş

Deniz kabuğu ile toka süsleme evde keyifli bir hobi ile uğraşmak isteyenlerin denemek isteyeceği bir çalışmadır. Bayanların en çok kullandığı aksesuarlardan birisi de saç tokasıdır. Toka sadece saçlara şekil vermek için değil şıklığı tamamlamak için de kullanılır. Hal böyle olunca uzun ya da kısa saçlı tüm bayanlar saçlara uygun toklar kullanmak durumundadır. Siyah tel toka ve taraklı tokalar her yaştan bayanın en çok kullandığı toka çeşitlerindendir. Evde bu tarz sade tasarıma sahip olan tokalarınız varsa bugün size anlatacağımız uygulama sayesinde bunları süsleyebilirsiniz. Siz de evde deniz kabuğu ile toka süslemesi yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Deniz Kabuğu ile Toka Süsleme

Evde toka süslemesi yapmak için uygulanabilecek en pratik yöntemler arasında bunları boyamak ya da üzerlerine boncuk, parlak taşlar gibi aksesuarlar yapıştırmak gelmektedir. Bunların dışında kumaş, kurdele, keçe gibi malzemelerle de toka süslemek için güzel tasarımlar yapılmaktadır. Bu tür çalışmalardan örnekleri kendin yap kategorimizde bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Tel toka ya da taraklı toka
  • Tokaya uygun boyutta ve şekilde deniz kabukları
  • Yapıştırıcı
  • Deniz kabuklarına yapıştırmak için inci görünümlü boncuklar ya da küçük parlak taşlar

Deniz Kabuğu ile Toka Nasıl Süslenir?

Malzemeler hazır ise önce nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Kullanacağınız tokanın tasarımına uygun boyutta süslemeler kullanırsanız sonuç sizi memnun edecektir. Eğer tel toka süsleyecek iseniz midye şeklinde bir tane deniz kabuğu yapıştırarak zarif ve şık bir tasarım oluşturabilirsiniz. Taraklı toka süslemesi yapmak için ise birkaç tane deniz kabuğu kullanabilirsiniz. Bu deniz kabuklarının aralarına inci görünümlü boncuklar ya da küçük parlak taşlarla yapacağınız süslemeler ise tasarımıza farklı bir güzellik katacaktır. Saç topuzu yapmak için kullandığınız düz metal tokaları da bu yöntemle süsleyebilirsiniz. Siz de evde deniz kabuklarıyla toka süslemek isterseniz aşağıdaki örnek çalışmalardan ilham alabilirsiniz. Bu tarz çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, deniz kabuklarından takı yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Deniz Kabuğu ile Toka Süsleme-1
Deniz Kabuğu ile Toka Süsleme-1
Deniz Kabuğu ile Toka Süsleme-2
Deniz Kabuğu ile Toka Süsleme-2
Deniz Kabuğu ile Toka Süsleme-3
Deniz Kabuğu ile Toka Süsleme-3
Deniz Kabuğu ile Toka Süsleme-4
Deniz Kabuğu ile Toka Süsleme-4
Deniz Kabuğu ile Toka Süsleme
Deniz Kabuğu ile Toka Süsleme

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial