Sosyal medyada paylaş

Deniz kabuğu ile saksı süsleme çalışması yaparak basit görünümlü çiçek saksılarınızı daha şık bir hale getirebilirsiniz. Çiçek yetiştirmekten hoşlananlar bahçeli bir evde oturmasalar bile evlerinin içinde ya da balkonda saksı içinde çiçek yetiştirirler. Plastik veya toprak olan bu saksıların basit görünümü pek hoş olmayabilir. Siz de saksıda çiçek yetiştirmekten hoşlanıyorsanız bu saksıları dekoratif bir hale getirme fikri hoşunuza gidebilir. Deniz kabuğu ucuz ve kullanışlı bir malzeme olduğu için günümüzde süsleme yapmak için sıkça kullanılmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız örnek projede de deniz kabukları kullanılıyor. Siz de deniz kabuklarından gelen güzelliği çiçek saksılarınıza yansıtmak isterseniz bu çok kolay uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Çiçek saksısı
  • İstediğiniz şekil ve boyutta deniz kabuğu
  • Yapıştırıcı
  • Yapıştırıcı sürmek için fırça

Uygulamayı yapmak için elinizde deniz kabuğu yoksa hobi malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz. Deniz kabuğu ile nasıl saksı süslenir? diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabını aşağıda paylaşıyoruz.

  • Çiçek saksısını düz bir zemine yerleştirin.
  • Deniz kabuklarının iç tarafına yapıştırıcı sürün.
  • Çiçek saksısının üst tarafından itibaren deniz kabuklarını tek tek yapıştırın.
  • Saksının üzeri tamamen deniz kabuğu ile kaplanana kadar uygulamaya devam edin.
  • Yapışkan kuruduktan sonra dekoratif çiçek saksısını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Uygulamayı yaparken sadece deniz kabuğu kullanmak yerine aralara küçük parlak taşlar ya da inci görünümlü boncuklar da yapıştırmanız mümkün. Çiçek saksısını evin içinde kullanmayı düşünüyorsanız bu tarz bir süsleme daha hoş olabilir. Kullanacağınız deniz kabuklarının hepsi aynı olabileceği gibi farklı şekil ve boyutta deniz kabuğu kullanarak daha şık tasarımlar yapabilirsiniz. Vazo, resim ve ayna çerçevesi gibi dekoratif ürünlerin üzerine de deniz kabuğu ile bu tür süslemeler yaparak onların daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Bahçenizde ya da balkonunuzda çiçek yetiştirmediğiniz boş saksılar bulunuyorsa onları da deniz kabukları ile süsleyerek dekor amaçlı kullanmanız mümkün.

Bu keyifli uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda deniz kabuğu ile saksı süsleme resimli anlatım paylaşıyoruz. Resimde görmüş olduğunuz adımları dikkatli bir şekilde uyguladığınızda siz de salonunuzda ya da balkonunuzda kullanabileceğiniz harika bir çiçek saksısına sahip olabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial