Dekoratif Vazo Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle dekoratif vazo yapımı başlığı altında çok kolay yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Salon ve oturma odasının dekorasyonunda vazo sıklıkla kullanılmaktadır. Evinizin dekorunu güzelleştirecek bir vazoya ihtiyacınız varsa yazımızın devamında uygulamanın detaylarını bulabilirsiniz.

Dekoratif Vazo Yapımı

Evde dekoratif vazo yapmak için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Cam kavanoz, teneke kutu ya da pet şişeler boyanarak ya da üzerlerine kaplama yapılarak güzel bir vazoya dönüştürülebilir. Evinizde bu tür malzemeler olmasa bile uygun boyutta karton kutuları kullanarak da dekoratif vazo yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şık bir kaplama malzemesi bulmak. Üzerinde güzel desenler olan poşet ya da kağıtları karton kutuya kaplama yapmak için kullanabilirsiniz. Elinizde bu malzemelerden yoksa kırtasiyeden alacağınız defter kabı da işinizi görecektir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz işe listedeki malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

Dekoratif Vazo
Dekoratif Vazo

Gerekli Malzemeler

  • Küçük bir karton kutu
  • Kaplama yapmak için defter kabı
  • Makas
  • Bant

İsterseniz şeffaf bant yerine kaplama yapacağınız malzemeye uygun desenli bant kullanabilirsiniz.

Dekoratif Vazo Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise dekoratif vazo yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Defter kabını makas yardımı ile karton kutuya uygun boyutta kesin.
  • Kestiğiniz kabı ters tarafı size bakacak şekilde düz bir zemine serin.
  • Karton kutuyu kabın üzerine yerleştirip paket yapar gibi fazlalık yerleri kıvırarak bantlayın.
  • Size anlattığımız şekilde kaplama yaptıktan sonra dekoratif vazo kullanıma hazırdır. İçine çiçek koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu yazımızda bahsettiğimiz kolay yöntemi uygulayarak boş karton kutuları değerlendirirken şık bir dekor ürününe sahip olabilirsiniz. Uygulamanın yapımında parlak kaplama malzemeleri kullanarak çok şık tasarımlar oluşturabilirsiniz. İsterseniz karton kutuyu beyaz bir kağıt ile kaplayıp üzerine desenli bant yapıştırarak daha farklı bir tasarım da oluşturabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda karton kutudan vazo yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde farklı bir malzeme ile vazo yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız şurup şişesinden vazo yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Dekoratif Vazo Yapımı Resimli Anlatım
Dekoratif Vazo Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial