Dekoratif Kavanoz Süslemesi
Sosyal medyada paylaş

Evde değerlendirmek istediğiniz cam kavanozlar varsa bunları değerlendirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Kavanozları boyayarak, üzerlerine tül kumaşlarla veya ip ile kaplama yaparak süsleme yapabilirsiniz. Kavanoz süslemesi yapmak için desenli bant da kullanabilirsiniz. Cam kavanozun üzerine boya ya da desenli bant ile şeritler halinde süsleme yaparak şık tasarımlara imza atabilirsiniz. Evde dekoratif kavanoz süsleme yapımı için eva da kullanabilirsiniz. Eva ile yapacağınız tasarım şıklığı ile evinizin dekorunu güzelleştirmenize yardımcı olacaktır. Eva ile kavanoz süslemesi yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Dekoratif Kavanoz Süslemesi

Evde kavanoz süslemesi yapmak için eva kullanmayı tercih ederseniz arkası yapışkanlı eva kullanabilirsiniz. Bunların arkasındaki kağıdı çıkardığınızda evayı istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Sizin tek yapmanız gereken kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerden düz ya da simli istediğiniz renkte arkası yapışkanlı eva almak. Sonrasında evaya istediğiniz şekli vererek kavanozun üzerine yapıştırıp süsleme yapabilirsiniz. Kavanoz üzerine eva ile şerit şeklinde süsleme yapabileceğiniz gibi isterseniz küçük çiçek desenleri de yapmanız mümkün. El becerinizi ve hayal gücünüzü kullanarak harika tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Kavanoz Süslemesi-2
Kavanoz Süslemesi-2

Gerekli Malzemeler

  • Cam kavanoz
  • Simli, arkası yapışkanlı eva
  • Makas
  • Kağıt deleceği

Eva ile Dekoratif Kavanoz Süslemesi Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeleri temin ettiyseniz dekoratif kavanoz süslemesi yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Eva ile kavanoz üzerine şerit şeklinde süsleme yapmak isterseniz ilk olarak evadan makas yardımı ile ince ya da orta kalınlıkta şeritler kesin.
  • Aynı ya da farklı renkte eva ile hazırladığınız şeritlerin arkasındaki kağıdı çıkardıktan sonra bunları kavanozun üzerine istediğiniz şekilde yapıştırın.
  • Daha farklı bir tasarım oluşturmak isterseniz eva ile yaptığınız şeritleri kavanoza yapıştırdıktan sonra kalan boş yerlere çiçek deseni yapabilirsiniz.
  • Kağıt deleceği yardımı ile eva ile 6 tane yuvarlak parça yapın. Bir tane de çiçeğin ortası için farklı renkte yuvarlak yapın.
  • Farklı renkteki evayı kavanozun üzerine yapıştırdıktan sonra bunun etrafına diğer evaları yapıştırarak çiçek deseni yapabilirsiniz.
  • Bu şekilde kavanoz üzerine istediğiniz renk ve sayıda çiçek yapabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz kolay yöntemleri uygulayarak evde kolay bir şekilde kavanozdan vazo ya da mumluk yapabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm çalışmasını evde yapmak isteyenler için aşağıda dekoratif kavanoz süsleme videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız kavanozdan dekoratif mumluk yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial