Dekoratif Kablo Gizleme Yöntemleri

Dekoratif Kablo Gizleme Yöntemleri
Sosyal medyada paylaş

Dekoratif kablo gizleme yöntemleri çok pratik uygulamalar olduğu için isteyen herkes bunları rahatlıkla yapabilir. Evimizdeki elektrik kabloları duvarda pek hoş görünmeyebilirler. Özellikle de siyah renkli kablolar açık renge boyanmış duvarlarda rahatsızlık veren bir görünüm oluşturabilir. Bu tür durumlarda kabloları kamufle etmek için uygulanan bazı yöntemler vardır. Bu kablo gizleme yöntemleri dikkatli seçildiği zaman aynı zamanda dekoru güzelleştirmeye de yardımcı olabilir. Bugün sizlerle paylaşacağımız iki güzel örnek sayesinde siz de görünümü ile rahatsızlık veren bu kabloları rahatlıkla gizleyebilirsiniz.

Elektrik Kablosu Nasıl Gizlenir?

Elektrik kablosu gizlemek için karton ya da ince tahta parçalarından yararlanabilirsiniz. Çit görünümü verilen malzemeler ile elektrik kablolarının etrafını çevrelediğiniz zaman hem bu kablolar görünmez hem de çit görünümlü hoş bir dekor oluşur. Bu tarz bir yöntem aşağıdan gelen kablolar için daha uygundur. Bizim asıl konumuz ise duvarda görünen açık ya da koyu renkli elektrik kablolarını kamufle etmek. İlk olarak el işi kağıdı ya da desenli bant temin etmeniz gerekiyor. Sonrasında ise bunlara nasıl bir şekil dereceğinize karar vererek hemen uygulamaya başlayabilirsiniz. Bu konuda size ilham verecek örnek projeleri aşağıda paylaşıyoruz.

İlk resimde yeşil renkte yapraklar ve bir tane de kırmızı renkli kuş yapılarak çok güzel bir dekor oluşturulmuş. Siz de duvarınızda görünen kablodan rahatsız oluyorsanız El işi kağıdı ya da düz yeşil renkli bantı yaprak şeklinde keserek bunları kabloya belirli aralıklarla yapıştırabilirsiniz. En son bir tane de kuş yaparak duvarınızda, üzerinde kuş bulunan bir ağaç dalı oluşturabilirsiniz.

Dekoratif Kablo Gizleme Yöntemleri
Dekoratif Kablo Gizleme Yöntemleri

Yeşilin farklı tonlarında yapraklar yaparak duvarınızdaki kabloyu çok kolay bir şekilde kamufle etmeniz mümkün. Yapışkanlı kağıt ya da el işi kağıdından yapacağınız yaprakları kabloya biraz aralıklı bir şekilde yapıştırdığınızda duvarınızda yeşil yapraklarla bezenmiş, hoş bir ağaç dalı dekoru oluşturabilirsiniz. İsterseniz yaprakları yeşil yerine kırmızı, sarı, turuncu ve kahverengi olarak da yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Dekoratif Kablo Gizlemek
Dekoratif Kablo Gizlemek

Bu yazımızda sizlerle elektrik kablolarının duvardaki çirkin görünümünü kamufle etmenize yardımcı olacak dekorasyon önerileri paylaştık. Sizin de evinizin duvarında böyle rahatsızlık veren kablolar varsa bunları yaprak, kuş ya da daha farklı figürlerle gizleyebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial