Defter Kapağı Süslemesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Günlük ve bunun gibi özel defterlerinizi şık bir görünüme kavuşturmak isterseniz üzerlerine süsleme yapabilirsiniz. Genelde süsleme yapmak için sticker tercih edilse de farklı malzemelerde kullanılabilir. Bu konuda size fikir vermek için yazımızda defter kapağı süslemesi yapımı paylaşıyoruz. Kolay bir çalışma yaparak şık bir defter kapağı tasarlamak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Defter Kapağı Süslemesi Yapımı

Eva dekoratif süs yapımı ve okul öncesi etkinliklerin yanı sıra süsleme yapımında da kullanılmaktadır. Evadan keseceğiniz küçük kalp, çiçek ve yıldızları okul çantası, kalemlik ve defter kapağına yapıştırabilirsiniz. Defter kapağına zarif ve şık bir süsleme yapmak isterseniz minik daire şeklinde süsler hazırlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken kağıt deleceği yardımı ile evadan daire şeklinde parçalar çıkarmak. Uygulamanın yapımında arkası yapışkanlı eva tercih ederseniz ayrıca yapıştırıcı kullanmaya gerek kalmayacaktır. Günlük ve özel ajandalarınıza defter süslemesi yaparken şık bir görünüm elde etmek için simli eva kullanabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan eva parçaları varsa bunları kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Arkası yapışkanlı eva
  • Kağıt deleceği

Defter Kapağı Süslemesi Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede şık bir süsleme yapabilirsiniz.

  • Kağıt deleceği yardımı ile evadan küçük daireler hazırlayın.
  • Bu şekilde parlak taş görünümünde süslemeler elde etmiş olacaksınız.
  • Arkasındaki kağıdı çıkararak süsleri defter kapağına kolaylıkla yapıştırabilirsiniz.
Defter Kapağı Süslemesi Resimli Anlatım
Defter Kapağı Süslemesi Resimli Anlatım
  • Elinizdeki süslemelerin renk ve sayısına göre zevkinize uygun bir süsleme yapabilirsiniz.
  • İsterseniz defter kapağının üzerine kalem ile kalp veya yıldız bir şekil çizip parlak evaları bunun üzerine yapıştırabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra defter süslemesi yapımı tamamlanmış oluyor. Bu kolay yöntem ile defterlerinizin kapağını ışıltılı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. İsterseniz kağıt deleceği kullanmak yerine makas ile evadan minik kare veya üçgen parçalarda kesebilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Defter kapağını süslemek için yıldız şeklinde sticker kullanmak isterseniz, evde sticker yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial