Dantelden Kolay Duvar Süsü Yapımı

Dantelden Kolay Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Dantelden kolay duvar süsü yapımı sayesinde evde çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. Dantel dekorasyonda sıkça kullanılmaktadır. Beyaz ya da renkli danteller sehpa, vitrin, masa gibi mobilyaların üzerine örtülerek salon ve oturma odalarının dekorasyonu daha şık hale getirilmektedir. Kare, dikdörtgen ya da yuvarlak olan bu dantelleri isterseniz duvar süsü yapmak için de kullanabilirsiniz. Dantel örmeyi seviyorsanız ya da evde kullanmadığınız danteller varsa bunları duvar süsü yaparak değerlendirebilirsiniz.

Dantelden Kolay Duvar Süsü Yapımı

Evde dekoratif süs yapımı denince ilk aklımıza gelen çalışmalar kapı süsü ve duvar süsü yapımı olmaktadır. Keçe, eva, karton, kumaş, ip gibi çeşitli malzemeler kullanılarak çok güzel dekoratif süsler yapılmaktadır. Bugün size bu çalışmalardan birisi olan dantelden duvar süsü yapımından bahsetmek istiyoruz. Bu uygulamayı yapmak için kare, dikdörtgen ya da yuvarlak olan beyaz ya da renkli her türlü danteli kullanabilirsiniz. Dantel dışında ağaç dalı ya da çubuk şeklinde bir ahşap, ip ve dekoratif tüyler kullanabilirsiniz. Dekoratif duvar süsü yapmak için kullanılacak olan malzemeler sizin el becerinize ve hayal gücünüze göre değişebilir.

Dantel duvar süsü yapmak için kendiniz istediğiniz şekil ve boyutta bir dantel örebilir ya da evdeki kullanmadığınız dantelleri bu çalışmayı yaparken kullanabilirsiniz. Bahçeli bir evde oturuyorsanız ince bir ağaç dalına bu danteli ip yardımı ile tutturarak aşağıdaki gibi güzel bir duvar süsü yapabilirsiniz. Şık dekor ürünleri kullanmaktan hoşlanıyorsanız dantelin alt tarafına aşağıda gördüğünüz gibi dekoratif tüyler takabilirsiniz.

Dantelden Kolay Duvar Süsü Yapımı-1
Dantelden Kolay Duvar Süsü Yapımı-1

Yuvarlak danteller de dekoratif duvar süsü yapımında çok işinize yarayabilir. Evde tek kaldığı için kullanmadığınız yuvarlak bir dantel varsa bunu ip yardımı ile uygun boyutta metal, plastik ya da ahşap bir çubuğa takarak kolay bir şekilde duvar süsü yapabilirsiniz. Bu şekilde tasarımın çok basit olacağını düşünüyorsanız alt tarafa boncuk ve dekoratif tüy gibi süs aksesuarlar taşarak aşağıdaki görseldekine benzer bir çalışma yapmanız mümkün.

Dantelden Kolay Duvar Süsü Yapımı-2
Dantelden Kolay Duvar Süsü Yapımı-2

Bir kasnağa kenarlarından ip ile tutturacağınız dantel ile hoş bir duvar süsü yapabilirsiniz. Evde yapay çiçek varsa bunları da dantele tutturarak zarif ve şık bir dekor ürünü tasarlayabilirsiniz. Süsün alt tarafına dekoratif tüy ya da püskül de takılabilir.

Dantelden Kolay Duvar Süsü Yapımı-3
Dantelden Kolay Duvar Süsü Yapımı-3

Beyaz ve krem rengi dantellerin yanı sıra farklı renkteki danteller de duvar süsü yapımında kullanılabilir. Yuvarlak dantellerden kolay duvar süsü yapmak isterseniz bunları uygun bir ip yardımı ile kasnağa tutturmanız yeterlidir. Sonrasında ince kurdele ve dekoratif tüy gibi aksesuarlar kullanarak kendi zevkinize göre bir süsleme yapabilirsiniz. Bu tür uygulamalarda kullanmak için evde dekoratif tüy yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, kağıttan dekoratif tüy yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Dantelden Kolay Duvar Süsü Yapımı-4
Dantelden Kolay Duvar Süsü Yapımı-4

Ağaç dallarını ip yardımı ile üçgen oluşturacak şekilde birbirine bağladıktan sonra uygun boyuta bir dantel parçasını bunun ortasına geçirerek aşağıdaki gibi dikkat çekici bir duvar süsü yapabilirsiniz. Bu tasarımı daha şık bir hale getirmek isterseniz elinizdeki malzemelere göre aşağıdaki gibi çeşitli ipler kullanarak süsleme yapmayı deneyebilirsiniz.

Dantelden Kolay Duvar Süsü Yapımı-5
Dantelden Kolay Duvar Süsü Yapımı-5

Evde dantelden duvar süsü yapmak isterseniz bu yazımızda paylaştığımız örnek çalışmalardan ilham alabilirsiniz. Bu kolay uygulamalar sayesinde başta kullanılmayan danteller olmak üzere ip ve boncuk gibi birçok artık malzemeyi de değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Evde bu tür kolay uygulamalarla uğraşmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, cd ve yuvarlak motiflerle duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. İsterseniz bu kolay yöntemi kapı süsü yapmak için de uygulayabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial