Dantel Tepsi Örtüsü Örnekleri

Dantel Tepsi Örtüsü Örnekleri
Sosyal medyada paylaş

Dantel tepsi örtüsü örnekleri çeyiz hazırlığı yapan genç kızların merak ettiği bir konudur. Her genç kızın çeyizinde mutlaka tepsi örtüsü bulunur. Bu örtüler söz ve nişan gibi önemli günlerde kullanıldığı için özenle yapılırlar. Tepsi örtüsünün bir genç kızın çeyizinin ve hünerinin göstergesi olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle herkes kendi el becerisine göre farklı modellerde tepsi örtüsü yapar. Böyle bir becerisi olmayanlar da dışarıdan hazır olarak satın alırlar. Biz de bugün çeyiz hazırlığı yapan bayanlar için yeni model dantel tepsi örnekleri hakkında bazı bilgiler veriyor ve seçtiğimiz en güzel örnekleri yazımızın sonunda paylaşıyoruz.

Çeyizlik Tepsi Örtüsü Modelleri

Çeyizlik tepsi örtüsü örnekleri dantel, iğne oyası ya da kumaştan yapılan parçalardır. Bunlar genelde beyaz dantel ipi ile yapılsa da renkli ip ile de yapılabilir. Tepsi örtülerinin daha şık görünmesi için kenarlarına ince kurdele ve boncuk gibi süs aksesuarları eklenebilir. Bu örtülerde genelde farklı çiçek figürleri bulunur ve kenarlarına da zarif oyalar yapılır. Tepsi örtüsü modelleri oval, yuvarlak ya da dikdörtgen olabildiği gibi bazıları da motifler birleştirilerek yapılabilmektedir. Klasik tepsi örtüsü örneklerinde ilk başta birkaç kutucuk ile örgüye başlanır ve sonrasında her sıra başında arttırılarak örtü istenen boyuta gelinceye kadar devam edilir. Buradan sonrasında her sıra başında eksiltilerek bitişe kadar devam edilir. Kolay tepsi örtüsü modellerinin çoğu bu şekilde yapılır. Zincirlerle yapılan kutucukların içine dolgu yapılarak istenen örnek oluşturulur. Bu uygulama işleme yapmaya benzer. En son örtünün etrafına oya yapılarak tamamlanır. Bu şekilde yapılan tepsi örtüsünü daha şık hale getirmek için etrafına ince bir kurdele geçirilebilir. Bazı tepsi örtüsü modellerinde kenarlara beyaz veya renkli dantel ipliği ile örülen çiçekler eklenebilir. Daha şık ve gösterişli bir tepsi örtüsü yapmak isteyenler bunu istedikleri renkte bir dantel ipi ile örebilirler. Beyaz ve başka renkte bir ip kullanarak iki renkli tepsi örtüsü de yapmak mümkün. Bu konudaki seçim örtüyü ören kişinin tercihine bağlıdır.

Çeyizine ya da kendi kullanmak için el emeği göz nuru tepsi örtüsü yapmak isteyenler için aşağıda çeyizlik tepsi örtüsü örnekleri paylaşıyoruz. Paylaştığımız örnekleri isteğinize göre beyaz, krem veya istediğiniz renkte yapabilirsiniz.

Önerilen makaleler

2 Yorum

  1. Çok güzeller. Özellikle baykusluyu çok begendim ?

    1. Beğenmenize sevindik Derya Hanım 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial