Dantel Kelebek Motifleri

Dantel Kelebek Motifleri
Sosyal medyada paylaş

Dantel kelebek motifleri sevimli görünümleri ile havlu kenarı, masa örtüsü, salon takımı ve tepsi örtüsü gibi birçok dantel parçanın yapımında kullanılmaktadır. Kelebek sevilen bir figür olduğundan dantel olarak yaptığınız kelebekleri farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Dantel kelebekleri kullanım amacına göre beyaz ya da renkli ip ile yapabilirsiniz.

Küçük kelebek motifleri yuvarlak dantel yapımı için kullanılabilir. Aşağıda 2 tane bu şekilde yapılmış yuvarlak dantel örtü görüyoruz. Uygun renkte yapacağınız dantel kelebekleri havlu ya da kumaş masa örtüsünün üzerine dikerek bunları daha şık bir hale getirebilirsiniz. Orta boyda yapacağınız kelebekler misafirlerinize yapacağınız içecek servislerinde kullanabileceğiniz orjinal birer bardak altlığı işlevi görebilir. Yapacağınız rengarenk kelebekleri perdenin üzerine sabitleyerek, evinizin dekorunda bir farklılık oluşturabilirsiniz.

Renkli dantel ipliği veya beyaz ip ile yapacağınız kelebekleri sehpa örtüsü olarak kullanabilirsiniz. İnce ve zarif görünümleri ile dantel kelebekleri buzdolabı süsü olarak kullanmanız da mümkün. Öreceğiniz rengarenk kelebekler ile dekoratif duvar panosu yapmayı da düşünebilirsiniz. Küçük kelebek motifler kıyafetlerinizi süslemek için de ideal parçalardır. Küçük bir dantel kelebeğe yaka iğnesi aparatı geçirerek bunu güzel bir broş olarak kullanabilir ya da bu el emeğinizle yaptığınız şık aksesuarı sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Kelebek motifi yapımı, elinizdeki başka çalışmalardan artan ipleri değerlendirmenize imkan tanıyan bir çalışmadır.

Kelebek örneği ile çocuk odasını süslemek için sevimli dekor ürünleri de yapabilirsiniz. Aşağıda sizlerle paylaşacağımız dantel kelebek motiflerini istediğiniz renkte örebilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı. Motifi yaparken hayal gücünüzü kullanarak bunları boncuk ya da pullar ile süsleyerek daha şık bir hale getirebilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan, yapacağınız el işi çalışmalarında kullanabileceğiniz beyaz ve renkli kelebek modellerini sizlerle paylaşmaya başlıyoruz. Elinizde artık dantel ipleri varsa beğendiğiniz örnekleri uygulamak için hemen kolları sıvayabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial