Dantel ile Saksı Süsleme

Dantel ile Saksı Süsleme
Sosyal medyada paylaş

Dantel ile saksı süsleme çiçek yetiştirmeyi sevenlerin keyif alarak yapacakları bir kendin yap projesidir. Bahçenizde ya da balkonunuzda çiçek yetiştiriyor ve bunların saksılarının sade görünümünden hoşlanmıyorsanız bugün sizlerle paylaşacağımız öneri dikkatinizi çekebilir. Saksı süslemesi yapmak için en ideal malzemeler boya ya da kumaştır. Yapacağınız süslemenin çeşidi ve ne tür malzemeler kullanacağınız tamamen sizin zevkinize bağlıdır. Eğer zarif ve şık bir süsleme yapmak isterseniz saksıyı dantel ile kaplamayı düşünebilirsiniz. Elinizde kullanmadığınız dantel parçaları varsa bunları da değerlendirme imkanınız olacaktır. Evin içinde çiçek yetiştiriyorsanız bu yöntemi kullanarak evinizin dekorunu da daha şık bir hale getirmeniz mümkün. Görünümünden sıkıldığınız çiçek saksısını yenilemek isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve dantel ile saksı süsleme resimli anlatımı aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Çiçek saksısı
  • Dantel parçası
  • Tutkal
  • Makas
  • Fırça ( tutkalı saksıya sürmek için)

Saksının üzerini süslemek için dantel ya da ona benzer güpürler kullanabilirsiniz. Dantel örmeyi seviyorsanız istediğiniz modelde bir dantel yaparak bunu saksının üzerine yapıştırabilirsiniz. Süsleme için kullanacağınız malzemenin seçimini size bırakıyoruz.

Dantel ile nasıl saksı süslenir? sorusunun cevabını merak ediyorsanız uygulamanın adım adım yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

  • Batık ve pürüzlü bir yüzeye süsleme yapmak zor olacağı için uygulamayı yapmaya başlamadan önce saksının üzerini güzelce temizleyin.
  • Sonrasında saksıyı nasıl süsleyeceğinize karar vermeniz gerekiyor. Saksının tamamını ya da sadece bir kısmını dantel ile kaplayabilirsiniz.
  • Nasıl bir tasarım yapacağınıza karar verdikten sonra dantel kumaştan makas yardımı ile uygun boyutta bir parça kesin.
  • Fırça ile saksıya tutkalı sürün ve danteli yapışkan sürdüğünüz yere bastırarak bir süre bu şekilde bekleyin.
  • Tutkal kuruduktan sonra dantelli dekoratif saksı kullanıma hazırdır.

Saksı süslemesinde dantel kullanacaksanız bunu kesmeniz halinde söküleceği için şerit halinde danteller kullanarak uygulamayı yapmalısınız. 4 adımda dantel ile kaplı güzel bir saksıya sahip olmak isterseniz bu kolay projeyi hemen hayata geçirebilirsiniz. Uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda dantel ile saksı süsleme resimli anlatım paylaşıyoruz. Yapacak olanlara kolay gelsin.

Dantel ile Saksı Süsleme
Dantel ile Saksı Süsleme

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial