Dantel Havlu Kenarı Modelleri

Dantel Havlu Kenarı Modelleri
Sosyal medyada paylaş

Dantel havlu kenarı modelleri çeyizlik ya da günlük kullanım için en sık yapılan el işi uygulamalarıdır. Zaman değişse de bazı gelenekler bu değişimden etkilenmez. Çeyiz bizim kültürümüzün bir parçası olarak günümüzde hala geçerliliğini korumaktadır. Günümüzde her türlü çeyizlik parçayı dışarıdan hazır olarak alma imkanımız var fakat bunlar el emeği, göz nuru dantellerin yerini tutamaz. Dantel örmek ilk başlarda biraz zahmetli bir uğraş olsa da zamanla el becerisi kazanılınca keyifli bir hobiye dönüşebilir. Birçok bayan çeyizlik ya da evde kullanmak için dantel örmektedir. Diğer dantel işlerine oranla daha kolay olduğu için havlu kenarı en fazla örülen dantel parçalardan birisidir. Dantel havlu kenarları farklı renk ve tasarımları ile her zaman bayanların hoşuna giden modeller arasındadır.

Çeyizlik Havlu Kenarı Örnekleri

Çeyiz için örülen danteller biraz daha gösterişli modeller arasından seçilmektedir. Çeyizlik havlu kenarı örnekleri söz konusu olduğunda da bu durum değişmemektedir. Farklı renkteki çiçek modelleri ve birbirinden güzel motifler ile ortaya harika işler çıkmaktadır. Günümüzde iğne oyası havlu kenarı modelleri de çok popülerdir fakat iğne oyasını herkes bilmediği için hala çoğunluğun tercihi dantel havlu kenarlarından yana olmaktadır. Önceleri beyaz olarak yapılan bu danteller günümüzde pembe, kırmızı, mor, sarı ve yeşil gibi farklı renklerde yapılmaktadır. Renk seçiminde havlunun üzerindeki desenin rengine ve yapılacak örneğe uygun renk tonları tercih edilir. Havlunun boyutuna ve kullanım alanına göre örnek kalın ya da ince yapılabilir. Günlük kullanılacak havlular için sade ve basit kenarlar örülürken, çeyizlik ya da misafir için kullanılacak havlularda daha şık ve gösterişli modeller tercih edilmektedir. Son dönemlerde halkalı havlu kenarı örneklerinin yanı sıra boncuklu havlu kenarları da favoriler arasında yer almaktadır. Dantel örmeye yeni başlayanlar için kolay havlu kenarı örnekleri de mevcuttur. Kısacası herkesin el becerisine göre yapabileceği birçok güzel tasarım bulunmaktadır.

Havlu kenarları banyo ve mutfak için en etkili dekor ürünleri arasında yer almaktadır. Öreceğiniz şık bir havlu kenarı ile mutfak ve banyonuzun dekorunda tek dokunuşla güzel bir değişiklik yapabilirsiniz. Evinizde kullanmak ya da çeyizlik olarak örmek için yeni havlu kenarı örnekleri arıyorsanız aşağıda paylaştığımız havlu kenarı modelleri işinize yarayabilir. Aynı modelleri bire bir yapabileceğiniz gibi dilerseniz kendi zevkinize göre farklı renklerde de yapmanız mümkün. Beğendiğiniz modelin üzerine tıklayarak örnekleri daha yakından inceleyebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial