Danino Kabından Dekoratif Vazo Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çocukların tükettiği meyveli yoğurt, puding ve içeceklerin kapları sevimli görünümleri ile dikkat çekmektedir. Bu kapları atmak yerinde değerlendirmek isterseniz sitemizde bu konuda birçok örnek çalışma bulabilirsiniz. Bugün sizlerle danino kabından vazo yapımı başlığı altında ilham alabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Evinizin salon veya oturma odasında kullanmak için küçük bir dekoratif vazo yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Danino Kabından Dekoratif Vazo Yapımı

Evde dekoratif vazo yapımı için karton ve plastik malzemeler kullanılabilir. Çocukların tükettiği bazı yiyecek ve içeceklerin kapları, pet şişeler, teneke kutu, tuvalet kağıdı rulosu ve cam şişeler bu tür çalışmalar için uygun malzemeler arasındadır. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada danino içecek kabı kullanılarak şık bir dekoratif vazo yapılmış. Elinizde bu kaplardan varsa siz de bunu güzel bir vazoya dönüştürebilirsiniz. Bu plastik kaplar şekil olarak vazoya benzediği için tek yapmanız gereken bunların üzerini boyamak ya da çeşitli malzemeler ile süslemek. Boyama yapmak isterseniz akrilik boya kullanabilirsiniz. Evde kullanmadığınız ojeler varsa bunlarla da kabın üzerine süsleme yapabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada süsleme yapmak için arkası yapışkanlı eva kullanılmış. Elinizde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa siz de bunları dekoratif vazo yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Dekoratif Vazo
Dekoratif Vazo

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane danino kabı
  • Makas
  • Süsleme yapmak için eva, boncuk veya pul gibi malzemeler
  • Yapıştırıcı

Danino Kabından Dekoratif Vazo Nasıl Yapılır?

Danino kabı ve diğer malzemeler hazır ise dekoratif vazo yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak makas yardımı ile kabın üzerinde bulunan kaplamayı çıkarın.
  • Eva ile süsleme yapacaksanız bundan ince şeritler keserek kabın boğumlu yerlerine yapıştırın.
  • Daha sonra kağıt deleceği yardımı ile evadan küçük yuvarlak parçalar yapın ve bunları da vazonun üzerine yapıştırarak süslemeyi tamamlayın.

Tasarımı size ait olan bu güzel vazoyu evinizin salon veya oturma odasında dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda danino kabından dekoratif vazo yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Başka bir malzeme ile dekoratif vazo yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız meyveli yoğurt kabından minyatür vazo yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Dekoratif Vazo Yapımı Resimli Anlatım
Dekoratif Vazo Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial