Damacana Kapakları ile Takı Organizeri Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle damacana kapaklarını değerlendirebileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Elinizde 4 tane damacana kapağı varsa bunlarla güzel bir takı organizeri yapabilirsiniz. Bu organizer az yer kaplaması ve güzel görünümü ile çok işinize yarayabilir. Küçük küpelerinizi ve yüzüklerinizi güvenli bir şekilde muhafaza etmek isterseniz size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, damacana kapakları ile takı organizeri yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Damacana Kapakları ile Takı Organizeri Yapımı

Damacana suyu kullanıyorsanız bunların plastik kapaklarını atmak yerine dekoratif bir organizer yapabilirsiniz. Bunun için birkaç tane damacana kapağı ve balon çubuğuna ihtiyaç vardır. Damacana kapaklarının kenarlarını makas ile kesip bunları düz bir hale getirdikten sonra kapakları pipete geçirerek küçük bir organizer yapabilirsiniz. İsterseniz bu organizere takı takı yerine ataç, toplu iğne gibi malzemeleri de koyabilirsiniz. Şık bir tasarım olmasını isterseniz damacana kapaklarını boyayabilir ve en üste minik bir süs yapıştırabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada takı organizeri yaptıktan sonra en üste bir oyuncak bebek başı geçirilerek süsleme yapılmıştır. Siz de bu tür bir malzeme kullanarak yapacağınız tasarıma hoş bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 4 tane damacana kapağı
  • 1 tane balon çubuğu
  • Silikon tabancası
  • Kapaklara delik açmak için sivri uçlu bir nesne

Bunların dışında süsleme yapmak için minik biblo ya da boncuk kullanabilirsiniz. Elinizde balon çubuğu yoksa aynı işlevi görecek ahşap bir çubuk da kullanabilirsiniz. İsterseniz damacana kapaklarını boyayarak renkli bir organizer de yapabilirsiniz.

Damacana Kapakları ile Takı Organizeri Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise takı organizeri yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak damacana kapaklarının kenarlarını makas ile keserek bunlara resimde gördüğünüz gibi şekil verin.
  • Bu şekilde 4 tane kapak hazırladıktan sonra bunların ortasına balon pipetinin sığacağı büyüklükte delik açın. Bunun için şiş ya da sivri uçlu bir makas kullanabilirsiniz.
Damacana Kapakları ile Takı Organizeri Yapımı Resimli Anlatım
Damacana Kapakları ile Takı Organizeri Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu ön hazırlık aşamasından sonra kapakları balon pipetine geçirebilirsiniz.
  • İlk kapağı iç tarafı alta bakacak şekilde pipete geçirdikten sonra bunu silikon tabancası yardımı ile yerine sabitleyebilirsiniz.
  • Diğer üç kapağı da iç tarafları üste bakacak şekilde pipete geçirerek silikon ile sabitleyin.

Tüm bu aşamalardan sonra damacana kapağından organizer yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz üst tarafına küçük bir süs yapıştırarak daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Yaptığınız takı organizerini istediğiniz yere yerleştirdikten sonra içine takılarınızı koyabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını yapmak isteyenler için aşağıda damacana kapakları ile takı organizeri yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Damacana kapaklarını farklı şekilde değerlendirmek isterseniz, damacana kapağı ile duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial