Damacana Kapağı ile Minyatür Masa Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde minyatür masa yapabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Evde sevimli bir minyatür masa yapmak istiyorsanız size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayabilirsiniz. Yaptığınız bu masayı çocuğunuzun oyuncak evine yerleştirebilir ya da dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz. Damacana kapağı ve deterjan şişesi kapağı kullanarak yapacağınız masa sevimli görünümü ile hoşunuza gidecektir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz damacana kapağı ile minyatür masa yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Damacana Kapağı ile Minyatür Masa Yapımı

Günümüzde plastik kapaklar farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Bu kapakları boyayarak ya da üzerlerine çeşitli süslemeler yaparak çok güzel dekoratif süsler yapılabilir. Plastik kapaklar birbirine yapıştırılarak bunlarla çiçek ya da farklı şekiller oluşturulabilir. Geri dönüşüm kategorimizde plastik kapakları değerlendirebileceğiniz birçok örnek çalışma bulabilirsiniz. Bugün de sizlerle plastik kapakları kullanarak minyatür masa yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Bir tane damacana kapağı ve deterjan şişesi kapağı ile sevimli bir minyatür eşya yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımında biraz uzun olan her türlü plastik kapak kullanılabilir.

Damacana Kapağı ile Minyatür Masa Yapımı
Damacana Kapağı ile Minyatür Masa Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane damacana kapağı
  • 1 tane deterjan şişesi kapağı
  • Silikon tabancası
  • Makas

Bunların dışında süsleme yapmak için sticker ya da başka bir malzeme kullanabilirsiniz.

Damacana Kapağı ile Minyatür Masa Nasıl Yapılır?

Damacana kapağı ve diğer malzemeler hazır ise minyatür masa yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak makas yardımı ile damacana kapağının kenarlarını keserek düz bir hale getirin. Kapağın üzerinde yazılar varsa bunları aseton ile kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz.
  • Bu aşamada isterseniz kapağı akrilik boya ile boyayarak farklı bir renk verebilirsiniz. Aynı şekilde deterjan şişesi kapağını da boyayabilirsiniz. Elinizde artık kumaş parçası varsa damacana kapağını bununla kaplayarak daha şık bir tasarım oluşturabilirsiniz.
  • Son olarak damacana kapağını ters çevirin ve bunun iç kısmına detarjan şişesi kapağının üst tarafını yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür masa yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz üzerine sticker yapıştırarak süsleme yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımında damacana kapağı yerine kavanoz kapağı ya da karton da kullanabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda damacana kapağından minyatür masa yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Damacana kapağını farklı şekilde değerlendirmek isterseniz daha önce paylaştığımız, damacana kapağı ile ipli davul yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Damacana Kapağı ile Minyatür Masa Yapımı Resimli Anlatım
Damacana Kapağı ile Minyatür Masa Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial