Damacana Kapağı ile Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Damacana kapağı ile duvar süsü yapımı evde keyif alarak yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Günümüzde plastik kaplar ve bunların kapakları farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Bugün sizlerle damacana kapaklarını değerlendirebileceğiniz çok kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Çocuk odası için sevimli bir duvar süsü tasarlamak isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Damacana Kapağı ile Duvar Süsü Yapımı

Ev dekorasyonunda duvar rafı sıkça tercih edilmektedir. Sizin de duvar rafına ihtiyacınız varsa dışarıdan almak yerine evde kendiniz yapabilirsiniz. Damacana kapağının içine kaplama yapıp üzerine minik bir biblo ya da başka bir süsleme yapıştırarak minyatür duvar rafı yapabilirsiniz. Evde damacana kapağından duvar süsü yapmayı denemek isterseniz işe ilk olarak listede verilen malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

Damacana Kapağından Duvar Süsü
Damacana Kapağından Duvar Süsü

Gerekli Malzemeler

  • Damacana kapağı
  • Kalem
  • Makas
  • Yapışkanlı eva
  • Damacana kapağının içine sığacak boyutta biblo
  • Silikon tabancası

Malzeme listesinde bulunan eva damacana kapağının içine kaplama yapmak için kullanılmaktadır. Elinizde başka çalışmalardan artan keçe ya da kumaş varsa bunları kapağın içine kaplama yapmak için kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Damacana Kapağı ile Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise damacana kapağı ile duvar süsü yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Damacana kapağının içine kaplama yapmak için yapışkanlı evanın tersine kapağı koyun ve kalem yardımı ile çizimi yapın.
  • Daha sonra evayı makas ile kesin.
  • Arkasındaki kağıdı çıkardığınız evayı kapağın içine güzelce yapıştırın.
  • Bu şekilde istediğiniz sayıda kapak hazırladıktan sonra bunların içine silikon tabancası yardımı ile minik bibloları yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu çok kolay uygulama sayesinde kısa sürede istediğiniz sayıda minyatür duvar rafı yaparak evinizin dekorunda bir farklılık oluşturabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını yapmak isteyenler için aşağıda damacana kapağından duvar süsü yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız çocuk odası için minyatür duvar rafı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Damacana Kapağı ile Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Damacana Kapağı ile Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial