Damacana Kapağı ile Dekoratif Kazan Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Damacana kapağı ile dekoratif kazan yapımı evde keyif alarak yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Damacana suyu kullanıyorsanız bunların plastik kapaklarını atmak yerine farklı şekillerde değerlendirebiliriz. Bugün sizlerle paylaşacağımız damacana kapağı ile dekoratif kazan yapımı da bu tür geri dönüşüm çalışmalarına güzel bir örnektir. Uygulamanın yapımında kullanılan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Damacana Kapağı ile Dekoratif Kazan Yapımı

Evde dekoratif süs yapmak için plastik malzemeler kullanılabilir. Pet şişe ve kapaklarında olduğu gibi damacana kapakları da bu tür çalışmalarda kullanilabilir. Bunların fazlalık kısmı alınarak sadece kapak kısımları ile çok güzel geri dönüşüm çalışmaları yapabilirsiniz. İki tane damacana kapağının arasına uygun boyutta fermuar koyup, kapakları birbirine yapıştırarak bozuk para cüzdanı yapabilirsiniz. Bunun kenarlarına ve üzerine yapacağınız süslemeler ile şık tasarımlara imza atabilirsiniz. İsterseniz bizim yaptığımız gibi kapağı bütün olarak kullanarak da değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane damacana kapağı
  • Makas
  • Silikon tabancası
  • Desenli bant

Damacana Kapağı ile Dekoratif Kazan Nasıl Yapılır?

Damacana kapakları ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir dekoratif kazan yapabilirsiniz.

  • Damacana kapağının kesik olan kısımlarını birleştirmekle işe başlamalısınız. Bunun için kesik yerlere silikon tabancası yardımı ile yapıştırıcı sürün ve parçaları birbirine bastırarak birleşmelerini sağlayın.
  • Bu şekilde elinizde tek kulplu bir kazan olacak. Diğer damacana kapağında bulunan ince halkayı makas yardımı ile kesin.
  • Kestiğiniz halkayı kazanın diğer tarafına kulp olarak yapıştırın.
  • Kazanı yaptık şimdi sıra bunu süslemeye geldi. Desenli bant ile etrafını sararak kısa sürede güzel bir süsleme yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra dekoratif kazan yapımı tamamdır. Bunu sehpanın üzerine koyabilir ya da kulpundan bir yere asabilirsiniz. İsterseniz kazanı desenli bant yerine kumaş, keçe ya da eva ile de kaplayabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan malzemeler varsa bu şekilde onları da değerlendirme imkanınız olabilir. Evde damacana kapağından kazan yapmak isterseniz aşağıda paylaşacağımız resimli anlatımdan faydalanabilirsiniz. Evde dekoratif süs yapabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız çay fincanı ile dekoratif kase yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Damacana Kapağı ile Dekoratif Kazan Yapımı Resimli Anlatım
Damacana Kapağı ile Dekoratif Kazan Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial