Daire Kağıtlardan Hayvan Figürü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Daire kağıtlardan hayvan figürü yapımı okul öncesi çocuklar için kolay el işi çalışmaları arasında bulunmaktadır. Adından da anlaşılacağı gibi bu tür çalışmalar kağıtların daire şekilde kesilmesi ile yapılmaktadır. Yapılacak hayvan figürüne uygun renkte kağıtlar aynı ya da farklı boyutlarda daireler şeklinde kesilir. Daha sonra bunlardan bazıları bütün olarak, bazıları da katlanarak uygun yerlere yapıştırılarak uygulama tamamlanır. Bu kolay uygulama sayesinde birçok farklı hayvan figürünü çocuklar zorlanmadan yapabilirler. Küçük çocuğunuz varsa evde onunla birlikte daire kağıtlardan sevimli hayvan figürleri yapabilirsiniz.

Daire Kağıtlardan Hayvan Figürü Yapımı

Küçük çocuklar için kağıttan hayvan figürü yapmak biraz zor olabilir. Bu konuda onların işini kolaylaştırmak için daire şeklinde kesilmiş kağıtlar kullanılabilir. Çocuklar daire şeklinde kesilmiş bu renkli kağıtları uygun şekillerde katlayarak ve sonrasında parçaları yerlerine yapıştırarak çok güzel hayvan figürleri yapabilirler. Bu tür çalışmalar için renkli el işi kağıdı ya da renkli A4 kağıtlar kullanılabilir. Kağıt dışında kalıp olarak farklı boyutta yuvarlak objeler, kalem, makas ve yapıştırıcı da gerekmektedir. İsterseniz düz beyaz kağıtları kuru boyalarla boyayarak bu uygulamayı yapmak için kullanmanız mümkün.

Daire kağıtlardan kaplumbağa, civciv, kuş, kedi, tavşan, uğur böceği, kelebek ve dinozor gibi birçok hayvan yapılabilir. Aynı yöntem kağıttan çiçek yapmak içinde kullanılmaktadır. Bunların dışında daire şeklindeki kağıtlar kullanılarak kağıt araba da yapılmaktadır. Bu uygulama hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız el işi kağıdından araba yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bu tür çalışmalar çocukların el becerilerinin gelişimi kadar hayal güçlerini geliştirmek açısından da faydalıdır.

Kolay hayvan figürü yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmak isterseniz aşağıda paylaştığımız resmi inceleyebilirsiniz. Resimde daire kağıtlarla kaplumbağa, çiçek, civciv, uğur böceği, dinozor, kuş, kelebek ve penguen yapılmış örnek çalışmalar bulunmaktadır. Siz de yapacağınız hayvan figürüne uygun renkte kağıt temin ederek çocuğunuzla birlikte böyle sevimli hayvanlar yapabilirsiniz. İsterseniz kağıttan yapacağınız hayvan figürlerini bir kağıt ya da kartona yapıştırarak çocuk odasının dekorunda da kullanmanız mümkün.

Daire Kağıtlardan Hayvan Figürü Yapımı-1
Daire Kağıtlardan Hayvan Figürü Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial