Cupcake Lamba Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle şık bir lamba yapabileceğiniz kolay kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Evinizde loş ışık veren dekoratif lamba kullanmaktan hoşlanıyorsanız size anlatacağımız yöntemi deneyebilirsiniz. Bu lamba sevimli görünümü ile evinizin dekorunda bir farklılık oluşturmanıza yardımcı olabilir. Bu şekilde kullandığınız pilli tealight mumu harika bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz cupcake lamba yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Cupcake Lamba Yapımı

Lamba sadece bir aydınlatma aracı değil aynı zamanda dekor ürünüdür. Ev yapımı dekor ürünleri kullanmaktan hoşlananlar lamba yapımını denemektedir. Evde lamba yapmak için cam kavanoz, teneke kutu ve karton kutu gibi malzemeler kullanılabilir. Geri dönüşüm kategorimizde bu tür örnek çalışmalar bulabilirsiniz. Bu çalışmalardan birini incelemek isterseniz, ampul kutusundan lamba yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gece odanızda aydınlatma aracı olarak pilli tealight mum ya da minik led ampul kullanıyorsanız bunu şık bir lambaya dönüştürebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken cupcake kağıdı temin ederek size anlatacağımız kolay yöntemi uygulamak. Uygulamanın yapımında kullanacağınız kek kağıdı içine tealight mumun sığacağı boyutta olmalıdır. Evde cupcake lamba yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane cupcake kağıdı
  • Pilli tealight mum

Cupcake Lamba Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise cupcake lamba yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Cupcake kağıtlarından birini düz bir zemine koyun.
  • Pilli tealight mumun düğmesini açarak bunu yakın.
Cupcake Lamba Yapımı Resimli Anlatım
Cupcake Lamba Yapımı Resimli Anlatım
  • Yanan lambayı yan bir şekilde tutup cupcake kağıdının içine yerleştirin.
  • Son olarak diğer kağıfı da bunun üzerine güzelce yerleştirin.

Tüm bu aşamalardan sonra cupcake lamba yapımı tamamlanmış oluyor. Lambanızı masa ya da sehpanın üzerine koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. İsterseniz cupcake kağıdının üzerine minik süsler yapıştırarak daha şık bir tasarıma imza atabilirsiniz. Bunun için kek kağıdının üzerine küçük boncuklar veya pul yapıştırabilirsiniz. İsterseniz kek kalıbına renkli kalemlerle de zevkinize uygun süsleme yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler aşağıdaki videoyu izleyebilirler. Elinizde boş süt kutusu varsa bunu lambaya dönüştürmek için süt kutusundan lamba yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial