Çubuklu Kalp Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çubuklu kalp süs yapımı isteyen herkesin evde kolay bir şekilde uygulayabileceği el işi çalışmalarından birisidir. Özel günlerde evimizi güzelleştirmek için pratik süslemelere ihtiyacımız olmaktadır. Bugün sizlere bahsedeceğimiz uygulamayı evde yaparak siz de böyle günlerde evinizi daha şık bir hale getirebilirsiniz. Daha önceden sizlerle evinizin dekorunu daha şık hale getirmek için yapabileceğiniz süslemeler hakkında birçok değişik proje paylaştık. Çocuğunuzun doğum günü partisi, evlilik yıl dönümü ya da yeni yıl kutlaması yapacağınız zaman evinizde geçici dekor değişikliği yapmaya ihtiyaç duyduğunuzda rengarenk kalplerle çok güzel bir düzenleme yapabilirsiniz. Az malzeme ile güzel bir süsleme yapmak isteyenler bu pratik uygulamayı deneyebilirler. Çubuklu kalp süs yapmak için lazım olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte fon kartonu
  • Kalp şeklinde şablon
  • Makas
  • Çöp şiş
  • Silikon yapıştırıcı

Uygulamanın yapımında keçe ya da el işi kağıdı da kullanabilirsiniz. Elinizde hazır kalp şablonu yoksa bir kartona istediğiniz boyutta kalp çizerek bunu kullanmanız mümkün.

Çubuklu Kalp Süs Nasıl Yapılır?

Çubuklu kalp süs yapmak için tek ihtiyacınız olan şey 2 tane kalp figürü ve 1 tane de ahşap çubuk. Uygulamanın detaylarını aşağıda adım adım anlatıyoruz.

  • İlk önce renkli fon kartonuna şablon yardımı ile 2 tane kalp çizin.
  • Bunları makas ile güzelce kesin.
  • Daha sonra silikon yapıştırıcıyı kalplerden birinin üzerine sürün ve ahşap çubuğu buna tutturduktan sonra diğer kalbi de bunun üzerine kapatarak yapıştırın.

Bu şekilde istediğiniz renkte birçok çubuklu kalp yaparak özel günlerinizde evinizin dekorunu güzelleştirebilirsiniz. Dilerseniz aynı uygulamayı kürdan kullanarak daha küçük kalplerle yaparak bunları pasta süslemesinde de kullanabilirsiniz. Çubuklu kalp süsleri top şeklinde bir nesneye sabitleyerek de çok güzel dekoratif ürünler yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Şık bir tasarım yapmak isterseniz kalplerin yapımında simli kağıtlardan da kullanabilirsiniz. İsterseniz düz renk olarak yapacağınız kalp süslerin üzerine minik parlak taşlar  ya da başka süs aksesuarları takarak bunları daha dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Uygulamayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız çubuklu kalp süs yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Çubuklu Kalp Süs Yapımı
Çubuklu Kalp Süs Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial