Çoraptan Parmaksız Eldiven Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Çoraptan parmaksız eldiven yapımı ile soğuk kış günlerinde ellerinizi ısıtacak çok güzel bir aksesuara sahip olabilirsiniz. Bugün sizlerle paylaşacağımız çalışma sayesinde örgü öremeyenler de parmaksız eldiven yapabilirler. Son yıllarda parmakları açıkta bırakan eldivenler moda olduğu için bu pratik uygulama çok işinize yarayabilir. Genelde çorapların ayak kısımları aşındığı için yukarı tarafları sağlam kalır. Elinizde bu şekilde kışlık çoraplar varsa bunları çok kolay bir şekilde eldivene çevirebilirsiniz. Çok iyi dikiş dikmenize gerek yok, sadece biraz dikkatle harika bir çift eldiven yapabilirsiniz. Çoraptan eldiven yapma fikri dikkatinizi çektiyse aşağıda gerekli malzemeleri ve yapım aşamasını bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 çift diz altı çorap
  • Makas
  • İğne
  • İplik
  • Pul
  • Boncuk

Çalışmayı yapacağınız çorap lastikli ve biraz kalın olursa daha şık bir eldiven yapabilirsiniz. Kullanacağınız çorap desenli ise başka bir süsleme yapmanıza gerek kalmayabilir. Elinizde süsleme yapabileceğiniz başka malzemeler varsa onları da bu çalışmayı yaparken değerlendirebilirsiniz. Evde başka çalışmalardan kalan renkli düğmeler varsa bunları da eldiven süslemesinde kullanmanız mümkün. Çoraptan parmaksız eldiven nasıl yapılır? sorusunun cevabını merak ediyorsanız, detaylı açıklamayı aşağıda paylaşıyoruz.

  • Makas ile çorapların ayak kısmını keserek çıkarın. Bunu yaparken her iki taraftan da aynı hizada kesmeye dikkat edin.
  • Çorapların içe bakan taraflarına makas yardımı ile baş parmağınızın geçeceği genişlikte bir delik açın. Bunu ölçü alarak yaparsanız daha iyi bir sonuç elde edersiniz.
  • Bu işlemi yaptıktan sonra parmaksız eldiven hazır. Bundan sonrasında pul ve küçük boncuklar ile eldiveni istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Bu uygulamayı yaparken ölçü alarak çalışırsanız istediğiniz sonucu rahatlıkla elde edebilirsiniz. Aynı yöntemi uygulayarak küçük çocuklar için de çok güzel parmaksız eldivenler yapabilirsiniz. Desenini çok beğendiğiniz diz altı çoraplarınızın uç kısımları yıprandığı zaman bu kolay çalışmayı yaparak, onları şık bir eldiven olarak kullanmaya devam edebilirdiniz. Parmaksız eldivenin çok uzun olmasını istemiyorsanız o zaman daha kısa çoraplar kullanmanız gerekiyor.

Bu keyifli kendin yap uygulamasını denemek isterseniz aşağıda çoraptan parmaksız eldiven yapımı resimli anlatım veriyoruz. Resimdeki aşamaları dikkatli bir şekilde uygulayarak, kendiniz ve sevdikleriniz için birbirinden güzel eldivenler yapabilirsiniz.

Çoraptan Parmaksız Eldiven Yapımı
Çoraptan Parmaksız Eldiven Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial