Çoraptan Barbie Bebek Elbisesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde Barbie bebek için güzel bir elbise yapmak istiyor fakat dikiş dikmeyi bilmiyorsanız yazımızda size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Çocuğunuzun küçülen çorabı varsa bunu atmak yerine Barbie bebek için şık bir elbiseye dönüştürebilirsiniz. Bu şekilde hem çorabı değerlendirebilir hem de çocuğunuzu mutlu edebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz çoraptan Barbie bebek elbisesi yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Çoraptan Barbie Bebek Elbisesi Yapımı

Evde dikişsiz Barbie bebek elbisesi yapmak için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Bebeğin boyuna uygun bir kumaşı makas ile keserek bebek için birçok farklı elbise modeli yapabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie elbise yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bunların dışında çorap, peçete, poşet gibi malzemeler kullanarak da şık elbiseler tasarlayabilirsiniz. Bu konuda size ilham vermek için çorap ile Barbie bebek elbisesi yapımının detaylarını paylaşıyoruz. Bazı çoraptan bebek elbisesi yapımı çalışmalarında çorap yanlarından kesilerek dikilmektedir. Bizim anlatacağımız yöntem de hiçbir şekilde dikiş bulunmamaktadır. Bu nedenle herkes bu kendin yap çalışmasını rahatlıkla yapabilir. Yapacağınız elbisenin şık durması için desenli ve esnek çoraplar kullanabilirsiniz.

Barbie Elbise
Barbie Elbise

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane çorap
  • Makas
  • İnce bir lastik

Uygulamanın yapımında her renk düz veya desenli çorap kullanılabilir.

Çoraptan Barbie Elbisesi Nasıl Yapılır?

  • Bunun için öncelikle çorabı uzunlamasına olacak şekilde ortadan ikiye katlayın.
  • Daha sonra bunun her iki kenarına makas ile küçük kesikler yapın.
  • Bu şekilde kesip çorabı açtıktan sonra elbise kullanıma hazırdır.
  • Çorap ile yaptığınız elbiseyi bebeğe giydirdikten sonra beline bir lastik geçirebilir ya da ince bir kumaş bağlayabilirsiniz.
  • İsterseniz elbisenin üzerine boncuk ya da küçük parlak taşlar ile süsleme yapabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle çorap ile  Barbie elbise yapımı hakkında kolay bir kendin yap çalışması paylaştık. Bu pratik yöntem sayesinde artık siz de dikiş dikmeden ve yapıştırıcı kullanmadan kolay bir şekilde oyuncak bebeklere elbise yapabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için aşağıda çoraptan Barbie elbise yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Çoraptan Barbie Elbise Yapımı Resimli Anlatım
Çoraptan Barbie Elbise Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial