Çorap ve Pet Şişe ile Kase Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çorap ve pet şişe ile kase yapımı isteyen herkesin evde zorlanmadan uygulayabileceği bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Evde topuk kısmı yırtıldığı için atılmayı bekleyen çoraplar varsa bunları kase yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Pet şişeleri değerlendirmek için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Biz bugün sizlerle pet şişe ile dekoratif kase yapabileceğiniz kolay bir örnek çalışma paylaşmak istiyoruz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Çorap ve Pet Şişe ile Kase Yapımı

Evde dekoratif kase yapımı için kullanılabilecek en ideal malzemelerden birisi pet şişedir. Bu şişelerin alt tarafı kase şeklinde olduğu için sizin tek yapmanız gereken şişenin alt kısmını keserek çıkarmak. Sonrasında bu şeffaf kaseyi boyayarak, çeşitli malzemeler ile kaplayarak ya da üzerine boncuk, pul, parlak taş gibi malzemeler yapıştırarak güzel bir kase yapabilirsiniz.

Çorap ve Pet Şişe ile Kase
Çorap ve Pet Şişe ile Kase

Bizim size önereceğimiz yöntemde kaseyi kaplamak için çorap kullanılmaktadır. Esnek yapıdaki her türlü çorabı kaplama yapımında kullanabilirsiniz. Çorap kullanarak yapacağınız kaplama sayesinde kaseyi boyamadan ya da başka malzeme kullanmadan harika bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bu şekilde eski çorapları da atmak yerine değerlendirme imkanı bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe
  • 1 tane çorap
  • Falçata
  • Makas
  • Silikon tabancası

Uygulamanın yapımında her türlü çorap kullanılabilir. Listedeki malzemelerin dışında süsleme yapmak için boncuk ya da pul gibi malzemeler de kullanabilirsiniz.

Çorap ve Pet Şişe ile Kase Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise pet şişeden kase yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak falçata yardımı ile pet şişenin alt kısmını keserek çıkarın.
  • Bunun kenarındaki çıkıntıları makas ile kesebilirsiniz. İsterseniz kenarları düzleştirmek için törpü ya da zımpara kullanabilirsiniz.
  • Bu şekilde kaseyi yaptıktan sonra sıra çorap ile kaplama yapmaya geldi.
  • Kaseyi ters çevirin ve çorabın içine kaseyi dikkatli bir şekilde yerleştirin.
  • Son olarak altta kalan fazlalık çorabı makas ile kesin. Açık olan yeri silikon tabancası yardımı ile yapıştırarak kapatın.

Tüm bu aşamalardan sonra çorap ve pet şişe ile kase yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz kasenin üzerine boncuk ya da pul ile süsleme yapabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda çorap ve pet şişe ile kase yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tarz kolay geri dönüşüm çalışmaları ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız pet şişe ile çiçek kase yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Çorap ve Pet Şişe ile Kase Yapımı Resimli Anlatım
Çorap ve Pet Şişe ile Kase Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial