Converse Oje Deseni Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Converse oje deseni nasıl yapılır? sorusunun cevabını merak eden bayanlar olabilir. Son yıllarda uygulanan farklı tırnak boyama yöntemleri bulunmaktadır. Nail art adı verilen bu uygulama sayesinde tırnak boyamak adeta bir sanata dönüşmektedir. Oje sürmeyi seven bayanlar düz ve klasik oje renklerinden sıkılabilirler. Böyle durumlarda kuaföre gidip nail art yaptırmak yerine bunu evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle paylaşacağımız converse deseni dışarıdan bakılınca yapımı zor gibi görünse de, biraz dikkat ve özenle sizde evde rahatlıkla yapabilirsiniz. Converse oje deseni yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Converse Oje Deseni Yapımı için Gerekli Malzemeler

  • 2 farklı renkte oje
  • Kürdan
  • Parlatıcı

Bu uygulamanın yapımında istediğiniz her renk ojeyi kullanabilirsiniz. Converse oje deseni yapımında çoğunlukla siyah ve beyaz renkler kullanılsa da isteyenler pembe, turuncu, kırmızı ve yeşil gibi renkleri de kullanabilirler.

Converse Oje Deseni Yapımı

Converse oje deseni yapımına başlamadan önce tırnaklarınıza nasıl bir uygulama yapacağınıza karar vermelisiniz. Tırnaklarınızın tamamına converse deseni uygulayabileceğiniz gibi isterseniz sadece bir ya da birkaç tırnağınıza uygulayabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı. Evde kolay nail art yapmak isteyenler için tırnakların ne şekilde boyanması gerektiğini anlatmaya başlıyoruz.

  • Ojelerden bir tanesi ile tüm tırnaklarınızı boyayın. Bu kat zemin olacak.
  • Diğer oje ile de tırnaklarınızın uçlarını dikkatli bir şekilde boyayın.
  • Sonrasında kürdanı tırnak uçlarınızı boyadığınız ojeye batırın ve bununla tırnaklarınızın üzerine karşılıklı 3 tane küçük nokta yapın.
  • Şimdi sıra geldi bağcıkları yapmaya. Kürdan ile yapmış olduğunuz noktaların arasına çekeceğiniz çizgilerle bağcıkları yapabilirsiniz.
  • Tırnaklarınızın daha hoş görünmesi için parlatıcı sürün ve bir süre kurumasını bekleyin.
  • Tüm bu aşamalardan sonra converse nail art yapımı tamamlanmış oluyor.

Bu yazımızda paylaştığımız evde kolay nail art yapımı hakkındaki bilgiler sayesinde artık siz de harika görünümü ile dikkat çeken tırnaklara sahip olabilirsiniz. Uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda converse nail art yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu uygulamada siyah ve beyaz renkler kullanılmış fakat siz kendi zevkinize uygun farklı renkler de kullanabilirsiniz.

Converse Oje Deseni Yapımı Resimli Anlatım
Converse Oje Deseni Yapımı Resimli Anlatım
Converse Oje Deseni Yapımı
Converse Oje Deseni Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial