Çocuklar için Tuvalet Kağıdı Rulosu Boyama

Çocuklar için Tuvalet Kağıdı Rulosu Boyama
Sosyal medyada paylaş

Çocuklar için tuvalet kağıdı rulosu boyama evde yapabilecekleri en kolay ve eğlenceli aktivitelerden birisidir. Çocukların en eğlendiği çalışmalar arasında boyama ilk sıralarda yer alır. Renkleri tanımaları ve hayal güçlerini harekete geçirmek açısından bu tür aktiviteler sevimli minikler için son derece faydalıdır. Biz de bugün sizlerle okul öncesi çocukların evde yapabileceği güzel bir çalışmayı paylaşmak istiyoruz. Tuvalet kağıdı rulosunu gönüllerince boyayarak bunlardan yaptıkları oyuncaklar onları evde bu tür güzel aktiviteler yapmaya teşvik edecektir. Küçük çocuğunuz varsa onun evde sıkılmadan vakit geçirmesi için biten tuvalet kağıtlarının rulolarını atmak yerine bu tür bir uygulama yapmayı deneyebilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Çocuklar Ne Yapabilir?

Tuvalet kağıdı rulosundan çeşitli hayvan figürleri yapmak mümkündür. Çocukların sevdiği tavşan, kedi, köpek gibi sevimli hayvanlar boya yardımı ile rulonun üzerine yapılabilir. Bunun dışında araba, oyuncak ev ve kukla gibi birçok farklı tasarım da tuvalet kağıdı rulosu ile yapılabilir. Bu karton rulolardan neler yapılabileceği çocuğunuzun hayal gücüne bağlıdır.

Tuvalet Kağıdı Rulosu Boyamak için Hangi Malzemeler Gerekli?

Böyle bir çalışma yapmak için öncelikle 1 tane tuvalet kağıdı rulosu gerekmektedir. Rulonun üzerini boyamak için guaj boya ya da pastel boya kullanılabilir. Bunlardan başka tuvalet kağıdına verilecek şekle göre renkli el işi kağıdı, keçe ya da başka süsleme malzemeleri kullanılabilir. Boyamadan sonra yapılacak süsleri ruloya sabitlemek için bir de yapıştırıcı gerekmektedir. Bu çalışmanın ana malzemesi tuvalet kağıdı rulosu ve boyadır. Bunun dışında elinizdeki başka malzemeleri dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Sizlere örnek olması için tuvalet kağıdı rulosu ile yapılmış bazı örnek çalışmaları aşağıda paylaşıyoruz.

Boyayarak ya da başka bir malzeme ile tuvalet kağıdı rulosunun üzeri kaplandıktan sonra bunun üst tarafı kağıt kek kalıbı ya da yuvarlak bir kumaş ile kapatılarak çatı görünümü verilebilir. Siyah keçeli kalem ile kapı ve pencere çizildikten sonra ortaya minyatür bir ev çıkabilir.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Ev
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Ev

Erkek çocukların çoğu arabalara bayılır. Siz de çocuğunuzla birlikte tuvalet kağıdı rulosundan rengarenk yarış arabaları yapabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Araba
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Araba

Boya yardımı ile biten tuvalet kağıdı ruloları kısa sürede sevimli birer hayvan figürüne dönüşebilir.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Hayvan Figürü Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Hayvan Figürü Yapımı

Kardan adam sevmeyen çocuk yoktur. Biten kağıt peçete ya da tuvalet kağıdı ruloları ile aşağıdakilere benzer kardan adamlar yapılabilir. Bunlara şapka, düğme ve atkı gibi minik aksesuarlar yapılarak kardan adamlar daha sevimli bir hale getirilebilir.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kardan Adam
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kardan Adam

Tuvalet kağıdı rulosunu bütün olarak ya da birkaç parçaya ayırarak farklı boyutta kedi figürleri de yapılabilir. Bu kedilerin ne renk olacağı ise çocuğunuzun tercihine bağlı.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kedi
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kedi

Mor renge boyanmış tuvalet kağıdı rulosundan gövdesi ve renkli kanatları ile aşağıdaki gibi sevimli bir kelebek hem çocuğunuz için oyuncak hem de odası için güzel bir dekor ürünü olabilir.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kelebek
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kelebek

Minyonlar küçük çocukların sevdiği bir karakter olduğu için aşağıda tuvalet kağıdı rulosundan yapılmış minyon karakterlerini sizlerle paylaşmak istedik.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Minyon
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Minyon

Penguen sadece çocukların değil biz büyüklerin de sevdiği bir kuş olduğundan biten tuvalet kağıdı rulosu ile aşağıdaki gibi sevimli penguenler yapılabilir.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Penguen
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Penguen

Boya ve renkli el işi kağıdı varsa, tuvalet kağıdı rulosundan tavşan yapmak son derece basit. Aşağıdaki örnek size ve çocuğunuza bu konuda ilham verebilir.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Tavşan
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Tavşan

Boya olmadan da tuvalet kağıdı rulosu ile tavşan yapmak mümkün. Bunun için mutfağınızda bulunan puantiyeli peçeteleri kullanabilirsiniz. Peçeteyi açıp tuvalet kağıdı rulosunu bununla kapladıktan sonra elinizdeki malzemeleri kullanarak buna göz, burun, bıyık, ayak ve kulak yaparak tavşana dönüştürebilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Tavşan-1
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Tavşan-1

Çocuklar için boya çalışması yapmak çok eğlenceli bir aktivete olduğu için onların etrafı ve kıyafetlerini batırmamaları için gereken tedbirleri aldıktan sonra bırakın çocuğunuz renkleri hayal dünyası ile harmanlasın. Elinizin altında bitmiş tuvalet kağıdı ya da kağıt havlu rulosu varsa onu da aşağıdaki gibi beyaza boyadıktan sonra ibik, gaga, kuyruk ve ayak yapıp bir çift de oyuncak göz takarak sevimli bir tavuk yapılabilir.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Tavuk
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Tavuk

Kırmızı el işi kağıdı, tuvalet rulosu ve siyah bir boya ile aşağıdaki gibi sevimli bir uğur böceği yapılabilir. Uğur böceği yerine arı ya da kelebek de yapmak mümkün.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Uğur Böceği
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Uğur Böceği

Aşağıdaki çalışmada boyalar ile yapılmış sevimli canavarları görüyoruz. Boya ile renklendirilen ruloların üzerine yapılan gözler, sivri dişler ve minik antenler ile ortaya rengarenk canavar şeklinde figürler çıkmış. Böyle sevimli canavarlar her yaştan çocuğun hoşuna gidebilir. İlla ki canavar yapmak şart değil rulonun üzerine ağız, burun ve göz çizerek kız ya da erkek figürü de yapılabilir.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Canavar
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Canavar

Okul öncesi çocuklar için etkinlik olarak sizlere bu konuda fikir vermesi için yukarıda tuvalet kağıdı rulosu ile yapılmış bazı örnek çalışmaları paylaştık. Siz de çocuğunuzla birlikte bunların aynısını yapabilir ya da daha farklı şekiller yapmayı deneyebilirsiniz. Çıkacağınız bu eğlenceli keşif sizin ve çocuğunuzun çok hoşuna gidebilir.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial