Çocuklar için Resim Paleti Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde çocuklar için resim paleti yapımı hakkında iki tane kolay kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Küçük çocuğunuz varsa onun resim yapmasını daha keyifli hale getirmek için birlikte resim paleti yapmayı deneyebilirsiniz. Plastik malzemeler kullanarak yapacağınız palet sayesinde çocuğunuz boyaları rahat bir şekilde karıştırarak, keyifle resim yapacaktır. Önerimizi değerlendirmek isterseniz evde resim paleti yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Çocuklar için Resim Paleti Yapımı

Evde resim paleti yapmak için kullanılabilecek en ideal malzeme plastik kapaklar olmaktadır. Daire veya dikdörtgen şeklinde bir zemine yapıştıracağınız plastik kapaklarla kısa sürede güzel bir resim paleti yapabilirsiniz. Paleti uzun süre kullanabilmek ve kolay temizleyebilmek için zemin olarak da büyük plastik kapaklardan kullanabilirsiniz. Yoğurt kabı ve dondurma kutusu kapağı bu uygula için idealdir. Paleti oluşturmak için de su ya da asitli içeceklerin plastik kapaklarını kullanabilirsiniz. Bu şekilde elinizdeki plastik kapakları değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Aşağıda yoğurt kabı kapağı ve dondurma kabı kapağı kullanarak resim paleti yapabileceğiniz iki tane örnek çalışma bulabilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Resim Paleti Yapımı

Yoğurt kabı kapağı ile resim paleti yapmak isterseniz ilk olarak kapağın üzerine baş parmağın sığacağı büyüklükte daire şeklinde bir delik yapın. Daha sonra palet yapımında kullanacağınız kapakları yapıştırıcı yardımı ile deliğin etrafına aralarında biraz boşluk bırakarak yapıştırın. Sürdüğünüz yapıştırıcı kuruduktan sonra resim paleti kullanıma hazırdır. Uygulamanın yapımında farklı renklerde kapaklar kullanarak şık bir tasarım oluşturabilirsiniz. Uygulama hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, plastik kapaklarla resim paleti nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Resim Paleti Yapımı
Plastik Kapaklarla Resim Paleti Yapımı

Pet Şişe Kapakları ile Resim Paleti Yapımı

Elinizde yoğurt kabı kapağı yoksa dondurma kutusu kapağı kullanarak da çocuğunuz için resim paleti yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken 1 tane büyük, 6 tane de küçük plastik kapak temin etmek. Bu kapaklardan büyük olanını dondurma kutusu kapağının iç kısmına yapıştırdıktan sonra etrafına diğer plastik kapakları yapıştırarak çiçek şeklinde güze bir tasarım yapabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışması hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, pet şişe kapakları ile resim paleti yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pet Şişe Kapakları ile Resim Paleti Yapımı
Pet Şişe Kapakları ile Resim Paleti Yapımı

Bu yazımızda sizlerle çocuklar için evde resim paleti yapabileceğiniz örnek kendin yap çalışmaları paylaştık. Bunlardan hangisi kolayınıza geliyorsa onu uygulayabilirsiniz. Ev yapımı resim paleti sayesinde çocuğunuzun resim yeteneğinin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial