Çocuklar için Plastik Kaşıktan Yapılan Etkinlikler

Çocuklar İçin Plastik Kaşıktan Yapılan Etkinlikler
Sosyal medyada paylaş

Çocuklar için plastik kaşıktan yapılan etkinlikler onların el becerilerini ve hayal güçlerini geliştirmeye yardımcı olan eğlenceli çalışmalardır. Plastik kaşık ucuz ve süslemeye el verişli bir malzeme olduğundan günümüzde birçok dekoratif ürün yapımında kullanılır. Yetişkinlerin farklı projelerde kullandığı bu plastik kaşıklar çocukların yaptığı etkinliklerde de sıkça kullanılmaktadır. Boya ve farklı malzemelerle plastik kaşıkları sevimli hayvanlara dönüştürmek mümkündür. Bu yazımızda çocukların yapabileceği örnek çalışmalara yer veriyoruz. Siz de plastik kaşık ve farklı süs aksesuarlarını bir araya getirerek çocuğunuzu böyle güzel bir çalışma yapmaya teşvik edebilirsiniz.

Plastik Kaşıktan Çocuklar Neler Yapabilir?

Plastik kaşıktan kelebek, örümcek, fare, çeşitli çiçekler ve bebekler yapılabilir. Plastik kaşıklar boyanarak renklendirildikten sonra renkli el işi kağıdı, keçe, ip gibi malzemeler kullanılarak süsleme yapılır. Siyah boya ile göz yapılabilir, oyuncak göz ya da kartondan göz yapıştırılabilir. Çocuklar boyama ve süsleme yapmayı sevdikleri için bu tür projeler hoşlarına gidecektir. Çocuğunuzun kendi yapmış olduğu sevimli hayvan figürlerini onların odasının dekorunda da kullanabilirsiniz. Aynı proje küçük tahta kaşıklarla da yapılabilir fakat plastik kaşık daha hesaplı olduğu için bunlardan kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Plastik kaşığı boyadıktan sonra buna yapıştıracağınız ipten saçlar ile sevimli kuklalar da yapılabilir. Çocuklar el yapımı oyuncakları sevdikleri için böyle bir kukla onları mutlu edebilir.

Plastik kaşıktan hayvan figürü yapımı okul öncesi için en kolay ve güzel aktivitelerden birisidir. Çocuğunuzun evde keyifli vakit geçirirken, el becerisinin ve hayal gücünün gelişimine katkıda bulunmak isterseniz sizlerle paylaşmış olduğumuz bu öneriyi değerlendirebilirsiniz. Her yaş grubundan çocuğun keyif alarak uygulayabileceği bu proje ilginizi çektiyse aşağıda sizlere ilham verebilecek örnek çalışmaları paylaşıyoruz. Resimlerin üzerine tıklayarak bunların büyük halini görebilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan plastik kaşık ile yapılabilecek figürlerden örnekler paylaşıyoruz.

Önerilen makaleler

2 Yorum

  1. Plastik kaşıktan yapılabilecek etkinliklerin çokluğunu görünce şaşırdım açıkçası. Harika oyuncak ve objeler var aralarında. Lale ve bitkiyi denemek isterim.
    Paylaşım için teşekkür ediyorum. 😉

    1. Beğenmenize memnun olduk Zülal Hanım. Teşekkürler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial