Çocuklar için Oyuncak Tenis Raketi Yapımı

Çocuklar için Oyuncak Tenis Raketi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çocuklar için oyuncak tenis raketi yapımı küçük çocuğu olanların evde denemek isteyecekleri çok kolay bir kendin yap projesidir. Küçük çocuklar futbol, basketbol, tenis gibi sporlara ilgi duyuyorlarsa bu tür oyuncaklarla oynamak çok hoşlarına gider. Bu tür oyunları evde oynama imkanları olmadığı için onlara gerçeğine benzer fakat zararsız oyuncaklar yapabilirsiniz. Daha önceden sizlerle çocuklar için basketbol potası yapabileceğiniz güzel bir örnek çalışma paylaşmıştık. Bugün de evde tenis raketi yapabileceğiniz bir uygulama var. Çocuğunuz tenise ilgi duyuyorsa onunla birlikte evde tenis raketi yapabilirsiniz. Daha sonra da beraber evde tenis oynamanın tadını çıkarabilirsiniz. Bu önerimiz dikkatini çektiyse tenis raketi yapımı için gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane plastik ya da kağıt tabak
  • 2 tane dondurma çubuğu
  • Yapıştırıcı
  • Makas
  • 1 tane balon

Oyuncak Tenis Raketi Nasıl Yapılır?

Oyuncak tenis raketi yapımı çok kolay bir uygulama olduğu için bu çalışmayı evde hiç zorlanmadan yapmanız mümkün. İlk önce 2 tane tenis raketi yapıp, ardından balonu şişirdikten sonra çocuğunuz hemen tenis oynamaya başlayabilir. Top olarak balon kullanılacağı için evdeki eşyalara zarar gelme riski olmadan çocuğunuz rahatlıkla oyuncağı ile oynayabilir.

  • İlk olarak tenis raketlerini yapmakla işe başlayın. Kağıt tabakların dış taraflarını makas ile biraz kesin. Bunu yaparken şeklinin tamamen düzleşmemesine dikkat edin.
  • Daha sonra dondurma çubuklarını tabakların arka tarafından sap olarak yapıştırın.
  • Sürdüğünüz yapışkan kuruduktan sonra balonu şişirin.
  • Tüm bu aşamaların ardından oyuncak tenis raketi yapımı tamamlanmış oluyor.

Elinizde beyaz kağıt tabak varsa dilerseniz bunları boya ile renklendirebilirsiniz. Aynı uygulamayı plastik tabak ile de yapmanız mümkün. İsterseniz tenis raketini yapmak için karton da kullanabilirsiniz. Kartona pergel yardımı ile küçük bir tenis raketi boyutunda yuvarlak çizin. Daha sonra karton ya da başka bir malzemeden de raketin sap kısımlarını yapın. Bu şekilde de güzel bir oyuncak tenis raketi yapılabilir. Çocuğunuza oyuncak tenis raketi yapmak için uygun boyutta her türlü karton ve plastik malzemeyi kullanabilirsiniz. Evde kıyıda köşede atılmayı bekleyen ayakkabı kutuları varsa bu karton kutulardan da tenis raketi yapmanız mümkün.

Çocuklar için Oyuncak Tenis Raketi Yapımı
Çocuklar için Oyuncak Tenis Raketi Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial