Çocuklar için Kolay Kitap Ayracı Yapımı

Çocuklar için Kolay Kitap Ayracı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çocuklar için kolay kitap ayracı yapımı çocuğunuzla birlikte evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir çalışma olduğu için dikkatinizi çekebilir. Çocuklara kitap sevgisi aşılamanın yollarından birisi de onlara ilgilerini çekecek kitap ayraçları almaktır. Bu sevimli ayraçlar sayesinde kitap okumak çocuklar için daha keyifli bir hale gelebilir. Bugün sizlerle paylaşacağımız çok kolay uygulama sayesinde çocuğunuz kendi yapmış olduğu kitap ayracını kullanmanın mutluluğunu yaşayabilir. Rengarenk elma kurdu şeklindeki sevimli bir ayraç sadece çocukların değil yetişkinlerin de hoşuna gidebilir. Evde elma kurdu şeklinde bir kitap ayracı yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemelerin listesini ve projenin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte fon kartonları
 • Yapıştırıcı
 • Oyuncak göz
 • Kurşun kalem
 • Pergel
 • Makas

Çocuklar için Nasıl Kitap Ayracı Yapılır?

Kolay kitap ayracı yapımı için istediğiniz renkte fon kartonu kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kullanacağınız renklere karar vermek ve sonrasında aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamak.

 • İlk olarak fon kartonunun üzerine pergel yardımı ile yuvarlakları çizmekle işe başlayın. Bu yuvarlakları istediğiniz büyüklükte yapabilirsiniz.
 • Kitap ayracı yapmak için 5 tane yuvarlak yapmanız yeterlidir.
 • Kartona çizdiğiniz yuvarlakları makas yardımı ile güzelce kesin ve daha sonra bunları birbirinin üzerine yapışkan ile tutturun.
 • Yuvarlakları birbirinin üzerine biraz verev olarak yapıştırarak sevimli bir elma kurdu yapmanız mümkün.
 • En son gözleri yapıştırın ve iki minik anten yaparak kitap ayracı yapımını tamamlayın.

İsterseniz bu kitap ayracını yaparken tek renk de kullanabilirsiniz. Fakat şeklin daha belirgin olması için farklı renkler kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Elinizde başka çalışmalardan artan fon kartonları varsa bunları da elma kurdu şeklinde kitap ayracı yaparak değerlendirebilirsiniz. Bu tür kolay ve eğlenceli el işi çalışmaları çocukların çok hoşuna gittiği için isteyen herkes evde uygulamayı yapmayı deneyebilir.

Çocuğunuz büyük olsa bile böyle bir kitap ayracı onun da hoşuna gidebilir. Büyükler için de aynı yöntemi kullanarak elma kurdu yerine farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz. Yuvarlakların içine yazacağınız harfler ya da küçük notlarla kişiye özel tasarımlar da yapmanız mümkün. Böyle bir hediye sevdiklerinizi çok mutlu edebilir. Aynı uygulamayı keçe ile de yapabilirsiniz. Çocuklar için kitap ayracı yapmak İsterseniz aşağıdaki görselden ilham alabilirsiniz.

Çocuklar için Kolay Kitap Ayracı Yapımı
Çocuklar için Kolay Kitap Ayracı Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial