Çocuklar için Karton Taç Yapımı

Çocuklar için Karton Taç Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çocuklar için karton taç yapımı okul öncesi etkinliklerde sıkça yer alır. Fon kartonu ile yapılan farklı şekillerdeki taçlar ve üzerlerindeki süslemeler hoş bir görünüm oluşturmaktadır. Küçük çocuğunuz varsa siz de evde onunla birlikte karton taç yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Karton taç yapımı için gerekli olan malzemeler ve uygulama hakkındaki detaylar aşağıda verilmiştir.

Çocuklar için Karton Taç Yapımı

Karton Taç
Karton Taç

Evde karton taç yapmak oldukça kolaydır. Karton taçların yapılışı aynı şekilde olup bunların renk ve tasarımları farklı olmaktadır. Karton ile kral ve prenses tacı yapabileceğiniz gibi isterseniz üzerinde sevimli hayvan figürleri bulunan taçlar da yapabilirsiniz. Çocuğunuz için evde doğum günü partisi yapacağınız zaman karton ile özel doğum günü tacı yapabilirsiniz. Karton taç yaparken kalıp kullanırsanız işiniz epey kolaylaşacaktır. Bu konuda tek yapmanız gereken kalıbı kartonun üzerine koyarak kalem ile etrafından geçerek çizmek. Çizdiğiniz tacı makas ile kestikten sonra bunun iki ucunu zımbalayarak birleştirebilir, yapışkan ya da bant ile tutturabilirsiniz. Buradan sonrasında ise eva ya da renkli kağıtlarla istediğiniz şekilde süsleme yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte fon kartonu
  • Kalem
  • Cetvel
  • Makas
  • Tacı süslemek için eva ya da renkli A4 kağıt
  • Yapıştırıcı
  • Zımba

Yapılacak taç tasarımına göre ekstra malzemeler de gerekebilir.

Karton Taç Nasıl Yapılır?

Karton Taç-1
Karton Taç-1

Uygulamayı yapmaya başlamadan önce nasıl bir taç tasarlayacağınıza karar vermelisiniz. Sonrasında beğendiğiniz bir taç kalıbını kartonun üzerine çizin. Bunu makas ile dikkatlice kesin ve zımba ile açık olan iki ucunu birbirine tutturun. İsrerseniz bu birleştirme işlemini yapmak için bant veya yapışkan da kullanabilirsiniz.

Tacı bu şekilde yaptıktan sonra eva ya da renkli kağıtlar ile küçük kalp, yıldız, çiçek gibi şekiller yaparak bununla tacı süsleyebilirsiniz. Elinizde pul varsa bunları da süsleme yapmak için kullanabilirsiniz. İsterseniz tacın ön tarafına tavşan, kedi gibi sevimli hayvan figürleri de yapabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle kolay karton taç yapımı hakkında bilgiler paylaştık. Siz de çocuğunuz için sevimli bir taç yapmak isterseniz bu bilgilerden faydalanabilirsiniz. İsterseniz taç yapımında fon kartonu yerine eva da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde eva ile taç yapmak isterseniz bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak için daha önce paylaştığımız eva ile taç nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial