Çocuklar için Karton Oyuncak Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Çocuklar için karton oyuncak yapımı evde uygulanabilen farklı el işi ve kendin yap projelerini kapsamaktadır. Karton dayanıklı ve kolay şekil verilen bir malzeme olarak evde oyuncak yapımı için sıkça kullanılan bir üründür. Ayakkabı kutusu ve daha büyük boyuttaki kartonlardan her yaş grubundan çocuğa göre oyuncak yapmak mümkündür. Bu yazımızda evde çocuklar için kartondan yapılabilecek oyuncakların görsellerini paylaşıyoruz. Siz de hiç masraf yapmadan çocuğunuz için güvenli ve güzel oyuncaklar yapmak isterseniz aşağıda sizlerle paylaştığımız önerilerden ilham alabilirsiniz.

Kartondan Kolay Oyuncak Yapımı

Aşağıda sizlerle evde zorlanmadan yapabileceğiniz karton oyuncak modellerinden bazı örnekler paylaşıyoruz. Biraz el becerisi, biraz da hayal gücünü kullanarak siz de çocuğunuz için böyle güzel oyuncaklar yaparak evde keyifli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Yaptığınız oyuncakları boya, kumaş ya da farklı malzemelerle süsleyerek daha şık ve güzel bir hale getirebilirsiniz. Bu konudaki tercihi sizin elinizdeki malzemelere ve hayal gücünüze bırakıyoruz.

Kartondan Fırın Yapımı

Büyük bir karton, 4 tane plastik tabak ile çocuğunuzun oynayabiceği harika bir fırın yapabilirsiniz. Sizin yaptığınız oyuncak fırın ile çocuğunuz birbirinden güzel pasta ve kekler pişirerek, evcilik oynayabilir.

kartondan-firin-yapimi

Kartondan Mutfak Tezgahı

2 büyük karton ile çocuğunuzun oynaması için güzel bir mutfak tezgahı yapabilirsiniz. Düğmeleri ve altlarındaki kapakları ile oldukça gerçekçi görünen bu oyuncağı kız çocuklar çok sevebilirler.

kartondan-mutfak-tezgahi-yapimi

Kartondan Oyuncak Araba

Erkek çocukların en sevdiği oyuncaklardan birisi olan arabayı karton ile yapmaya ne dersiniz? Ona kartondan araba yaparak evde sıkılmadan vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.kartondan-oyuncak-araba

Kartondan Oyuncak Ev

Yapımı biraz zahmetli olsa da çocuğunuz böyle bir oyuncak evin içinde çok eğlenebilir. Bu kartondan evi evinizin balkonuna ya da varsa bahçenize de koyabilirsiniz. Eğer odanız müsaitse bu evi çocuk odasına da yerleştirebilirsiniz.

kartondan-oyuncak-ev-yapimi

Kartondan Mutfak Takımı

Küçük hanımlar için buzdolabı ve fırından oluşan bir mutfak takımını kartondan çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

kartondan-mutfak-takimi

Kartondan Barbi Oyuncak Evi

Dışarıdan onca para vererek barbi oyuncak evi almaktansa biraz çaba harcayarak bunu evde kendiniz de yapabilirsiniz.

kartondan-barbi-evi

Kartondan Yelkenli

Erkek çocuklar için yapılabilecek en ideal karton oyuncaklar arasında yelkinliyi de unutmamak lazım. Oğlunuz denizi seviyorsa ona kartondan yapacağınız böyle bir oyuncak çok hoşuna gidecektir.

kartondan-yelkenli

Kartondan Araba

Evin içinde binmesi için çocuğunuza böyle güzel bir araba yapmayı deneyebilirsiniz. Hem kız hem de erkek çocuklar böyle bir araba ile severek oynayacaklardır.

kartondan-oyuncak-araba-yapimi

Kartondan Oyuncak Otopark

Erkek çocukların arabalarını park edebileceği böyle bir otopark onların çok hoşuna gidecektir.

kartondan-oyuncak-otopark

Kartondan Oyuncak Manav Tezgahı

Böyle bir manav tezgahı sadece çocukların değil büyüklerin de çok hoşuna gidecektir. Tezgahın üzerine gerçek ya da oyuncak meyve ve sebzeler sıralayarak çocuğunuzun bunların isimlerini öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

kartondan-oyuncak-manav

Evde karton oyuncak yapımı sayesinde siz keyifli vakit geçirirken çocuğunuza da oynaması için birbirinden güzel oyuncaklar yapabilirsiniz. Günümüzde her yaş grubundan çocuk  için yapılabilecek birçok karton oyuncak projesi vardır. Fırsat buldukça bu konudaki örnek çalışmaları detaylı anlatımları ile birlikte sizlerle paylaşıyoruz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial