Çocuklar için Kağıt Tabak Boyama
Sosyal medyada paylaş

Çocuklar için kağıt tabak boyama başlığı altında sizlerle eğlenceli bir boyama çalışması paylaşıyoruz. Küçük çocuklar boyama yapmayı sevdikleri için okul öncesi etkinliklerde boyama çalışmalaları sıkça yapılmaktadır. Kağıt tabak boyama da bu uygulamalardan birisi olarak çocukların çok hoşuna gitmektedir. Siz de evde çocuğunuzla birlikte keyifli bir aktivite yapmak isterseniz aşağıda bahsedeceğimiz uygulamayı tercih edebilirsiniz.

Çocuklar için Kağıt Tabak Boyama

Kağıt tabak boyama yapmak oldukça kolaydır. Tabağın iç tarafına çiçek, kalp ve yıldız gibi figürler çizilerek bunların içi boyanabilir. Bunun yanı sıra orman ya da deniz gibi manzara resimleri de yapılabilir. İsteyenler bizim yaptığımız gibi sulu boya ile sevimli bir akvaryum yapabilirler. Çocuğunuz çizim yapamayacak kadar küçükse çizimi onun yerine siz yaparak boyama işini ona bırakabilirsiniz. Bu önerimizi değerlendirmek isterseniz kağıt tabak boyama akvaryum yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane kağıt tabak
  • Kurşun kalem
  • Mavi, siyah, beyaz, yeşil ve balıkları boyamak içinde iki farklı renkte boya
  • Fırça

Boyama yapmak için sulu boya, guaj boya ya da parmak boyası kullanılabilir.

Kağıt Tabak Boyama

Kağıt tabak ve boyalar hazır ise aşağıdaki adımları takip ederek kısa sürede güzel bir akvaryum yapabilirsiniz.

  • İlk olarak kağıt tabağın ortasına kurşun kalem ile 2 tane kağıt tabak çizin.
  • Mavi sulu boya ile kağıt tabağın alt kısmını boyayın.
  • Balıkları istediğiniz renklerde boyayın.
  • Mavi boyanın üzerine beyaz boya ile su dalgası çizin.
  • Suyun üst kısmına yeşil bitkiler yapın.
  • Son olarak siyah renkte martılar yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra kağıt tabağa deniz manzarası yapımı tamamdır. Birlikte yaptığınız bu güzel tasarımı çocuğunuzun odasında dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz. Bunu asmak isterseniz sivri bir cisim yardımı ile kağıt tabağın üst tarafına 2 tane delik açıp buradan ip geçirerek istediğiniz yere asabilirsiniz. Kolay gelsin. Bu çalışmayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, kağıt tabak boyama resimli anlatım size ilham verebilir. Kolay gelsin. Çocuğunuz bu tarz çalışmalar yapmaktan keyif alıyorsa daha önce paylaştığımız, kağıt tabaktan uğurböceği yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kağıt Tabak Boyama Resimli Anlatım
Kağıt Tabak Boyama Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial